Част от темите, които коментираха днес, заедно с водещата Антония Каменичка, са:
Коментарите по тези и други теми, можете да чуете в звуковия файл.

Коментаторите:
Лидия Даскалова е юрист, политолог, докторант по Конституционно право. Има богат опит в неправителствения сектор. Най-големите ѝ интереси и каузи са свързани с образованието, правосъдието и създаването на по-активно гражданско общество.
Аркади Шарков е макроикономист с опит в публичния и частния сектор. Експерт е в сферите на лекарствената политика и оптимизация на публичните разходи в сферата на здравеопазването, данъчна политика, европейски проекти и управление на инвестиционни проекти. Завършил е магистратура по Публични политики в Маастрихтския университет и Университета на ООН. Член и съосновател на обществения консултативен съвет към Българския лекарски съюз.
Другите дни от седмицата:
"Форум", 12.02.24: Пренареждане в София и в държавата
"Форум", 13.02.24: В Конституционния съд - награда или шунтиране
"Форум", 14.02.24: Любов и война
"Форум", 15.02.24: Безплатно приложение за пациенти ще дава бърза връзка с необходимия специалист

На 28 октомври честваме паметта на Света великомъченица Параскева от Икония. Св. Параскева (Петка) е особено обичана и почитана в много поместни православни църкви, в това число и у нас. На нея са посветени много храмове. Трябва да различаваме три светици, носещи името Параскева (Петка). Преподобната Параскева (Петка) Епиватска, позната у нас и..
Регионалният исторически музей - София, отбелязва Деня на народните будители. Официалната програма през настоящата година е посветена на художника Борис Димовски в чест на 100-годишнината от неговото рождение. Официалното честване ще е в навечерието на празника - 29 октомври 2025 г. По традиция Регионалният исторически музей – София отбелязва..
През деня облачността ще е значителна и на места от северозапад на югоизток ще превали дъжд. Вятърът за кратко ще се ориентира от запад-югозапад и ще е слаб. Минималните температури ще бъдат между 3° и 8°, в София - около 4°. На повече места и повече по количество ще са валежите в Югозападна България, а почти без валежи ще се задържи в североизточните..
Коментарното предаване на БНР-Радио София започва новата седмица с политолога Атанас Радев , председател на Националния младежки форум. В рамките на "Форум" той разсъждава върху следните теми: Преформатирането на управлението се отлага – новата реалност и новото начало във властта. "Влизането през задния вход на ДПС-НН във властта се оказа не..
Темата са чистотата на градовете е сред най-важните в много общини. Напоследък в София сметосъбирането и извозването на боклука предизвика проблеми в почистването на "Люлин" и "Красно село". Особено актуален стана въпросът за разделното сметосъбиране, което може да намали и общинските целеви пари, и труда, и пространството в депата. Сред..
Според проучване, което проследява 15 хиляди деца в продължение на 8 години, тези, които живеят близо до замърсени градски артерии, изостават с една осма като развитие на белия дроб спрямо връстниците си, които живеят в по-зелени райони. Това каза днес в интервю за Радио София пулмологът д-р Александър Симидчиев, председател на сдружение..
За Йовков и Елин Пелин извън ученическото клише разказва новият документален филм "Боряна срещу Гераците", посветен на един от най-големите интелектуални и литературни скандали от първата половина на ХХ век. “Доста време се занимаваме с филма - може би поне 3 години от първоначалната идея до появата на екрана, но това е нормален период, за да..