Най-голямата група в СОС - на ПП-ДБ-Спаси София остана само с две комисии, в които имат председател. Бонка Димитрова си даде отвод и отстъпи комисията по корупция на ГЕРБ-СДС, като председателското място бе заето от Антон Хекимян.
Кметът на София Васил Терзиев обобщи:
"Всички са доволни от това какво им се е паднало. Това беше една дума, която много ми хареса - какво им се е паднало, и явно само на представителите на "Продължаваме промяната-Демократична България" и Спаси София не им се е паднало това, което са искали, което са отстоявали, въпреки че за конкретни комисии смятаме, че имаме най-подходящите хора, хора с опит. Единственият архитект не му се дава шанс да бъде начело на Комисията по архитектура, въпреки че тя е била и експерт в предишните години. Аз това, което се надявах да видя, е разпределение на председателските места, което е базирано и с някаква политическа логика".
Терзиев обяви, че с администрацията обмисля да се именуват улици на загиналия в руски затвор опозиционер Алексей Навални и на юриста Кристиан Таков.
Кметът обаче уточни, че темата за имената на улиците в София трябва бъде обсъждана, но моментът за това не е сега.
Докладът за санирането отпадна още в началото на днешното заседание на Столичния общински съвет.
Във вторник, 27 февруари, Общинският съвет ще се събере на извънредна сесия, на която ще бъде обсъден проекта за "Подкрепа за устойчиво енергийно обновяване на жилищния сграден фонд - етап II".
На този етап, не се очертава да има "Зелена зона" в столичния район “Изгрев". Това съобщи кметът д-р Делян Георгиев, като отбеляза, че към момента жителите на район“Изгрев" все още са силно разделени по темата и няма ясно изразено мнозинство. Общинските съветници от три ресорни комисии в Столичния общински съвет след емоционален дебат отложиха..
Столичният инспекторат продължава да затяга контрола по спазването на реда и чистотата в София, като отчита за първите шест месеца на 2025 година 48% ръст на извършените проверки и рекордно увеличение на съставените актове за административни нарушения (АУАН). Засилените проверки и увеличените санкции са резултат от последователната реформа на..
Продължава премахването на незаконните гаражни клетки в "Овча купел“, съобщи кметът Ангел Стефанов. През последните месеци са отстранени над 30 незаконни гаража. В сряда започна разчистването и при бл. 526, където ще бъдат премахнати още 37 клетки. Работата ще продължи през следващите дни. "Призоваваме собствениците на автомобили в района..
Законодателни промени, свързани с финансирането на общински проекти, бяха одобрени на първо четене от НС. Промените в Закона за държавния бюджет отразяват предложения на кметовете, направени до 30 юни тази година, с които прогнозният размер на общинските инвестиционни проекти за целия период става 8 милиарда лева. С изготвения законопроект..
Във връзка с пресвързване на уличен водопровод по ул. "Чамкория“ в центъра на София, на 17 юли се налага спиране на водоснабдяването от 09.00 до 19.00 ч. за клиентите на "Софийска вода“ на следните улици: - ул. "Чамкория“ – от ул. "Силистра“ до бул. "Ген. Данаил Николаев“ - бул. "Ген. Данаил Николаев“ – от ул. "Чамкория“ до ул...
Първи случай на санкциониране за нарушение на Закона за движението по пътищата след свързването на камерите на ТОЛ-управлението със системите на Пътна полиция. Техническо средство на Пътната агенция, разположено на път I-4 (София-Варна) в района на гр. Омуртаг, е заснело лек автомобил да се движи в посока към гр. Търговище, като през отворения..
Международната рейтингова агенция S&P Global Ratings повиши дългосрочния кредитен рейтинг на Столичната община от " BBB" на "BBB+" със стабилна перспектива. Повишението е оценка за стабилното финансово състояние на София, както и за очакваните ползи от предстоящото присъединяване на България към еврозоната, коментира зам.-кметът в..