Обиколката на "Овча купел" с районния кмет Ангел Стефанов в колата на БНР-Радио София започна от ул. "Проф. Никола Милев", където се довършва филиалът на детска градина за 6 групи. Има уникална архитектура, сградата вече има Акт 15. До 2-3 месеца трябва да се оправи и уличната инфраструктура наоколо - има осигурено държавно финансиране за това.
Строителството и обзавеждането ѝ са общо за 7,5 млн. лева.
Кметът Стефанов обаче признава, че "Овча купел" е сред Топ 3 на районите с най-голям недостиг на места в детските градини.
Има терени и визи за строителство на още 2 детски заведения.
В района трябва да се изгради и новата детска болница на България.
Но Околовръстният път трябва да се довърши, за да функционира бъдещата Национална педиатрия.
Ремонтът на минералната баня в "Овча купел" върви добре. До лятото трябва да е готова. доизяснява се собствеността на прилежащите територии.
В района има засилен инвеститорски интерес за строителство, за което допринася и достигането на метрото.
Няма зони за платено паркиране, но местата за автомобили също не достигат – както в цяла София.
Виждат се и изоставени МПС, но когато някои ги преместват и процедурата често пъти започва отначало
Махат се незаконни гаражни клетки, но често пъти след това се налагат допълнителни разходи, за да може да се облагороди мястото.
Настилката на ул. "Любляна" е в лошо състояние, но за нея има заложен бюджет за проектиране на основен ремонт.
Ще продължат дейностите по оправяне на тротоарите в целия район.
Предстои изграждане на футболно игрище с размери 100 х 60 метра, каза още районният кмет.
С него разговаря Константин Лавсов.
Коментаторите на тази седмица във "Форум" обсъждаха следните теми: Какви трябва да бъдат приоритетите пред редовното правителство ? Абстрактна ли е темата за съдебната реформа? Когато няма стабилно правителство, държавната администрация прави... нищо. "Хората имат нужда от присъствието на държавата в техния живот, но до определени..
Какви ремонти на общежития се извършват с днешна дата в столицата и в цялата страна? Води ли това до проблеми с местата за настаняване? Променят ли се и как условията за настаняване в студентските общежития на различните университети? По тези ключови въпроси разговаряхме с председателя на Националното представителство на студентските..
Университетът за национално и световно стопанство (УНСС) през 2025-а ще отбележи своята 105-годишнина. Във връзка с честванията са предвидени различни събития. Повече за инициативите, както и за висшето образование у нас, разговаряме с проф. д-р Димитър Димитров – ректор на висшето учебно заведение . Той изтъкна, че за поредна година..
Банките осезателно вдигат лихвите по потребителските заеми . През декември 2024 г. средният лихвен процент на новоотпуснатите левови кредити за домакинствата вече е 10.03%, а с допълнителните такси годишният процент на разходите (ГПР) става 10.68%, сочат данните на БНБ. Ръстът на лихвите по потребителските заеми спрямо предходния месец (ноември)..
Вече стана ясно, че учителите са готови на протестни действия , ако не получат обещаното увеличение на възнагражденията. Според колективния трудов договор (КТД) техните възнаграждения трябва да са в размер, равен на 125% от средната брутна заплата за страната . " Не проектираме компромиси . Не сме обсъждали алтернативи. Очакваме да се..
Тази вечер (5 февруари 2025 г.), от 18.30 ч. в Литературния клуб на Столичната библиотека ще гостува Нинко Кирилов в поредицата "Поет на месеца". Той е автор на книги с поезия, проза и драматургия: “Двойници и животни” (2013 г.), “Човек сред хората” (2017 г.), “Три пиеси” (2018 г.), “По-сурово” (2019 г.), “Падане завинаги” (2021 г.), “И други..