"За мен е много важно да имам поглед и да настоявам големите булеварди да преминават през промяната и ремонтите, които задължително трябва да се случат. И затова искам да тръгнем по бул. Янко Сакъзов, защото асфалтът по трамвайните линии е цъфнал като розички. И то не е от година, а е от много време и е много опасно", сподели той.
Кузмов отправи апел за ремонт на трамвайните линии:
"Единият вариант е да се сложат павета точно в тази част, където са трамваите, за да се поеме тази вибрация. Обикновено се слагат гуми, което са буфери, но тук пак не могат да се сложат. Трябва да се намери някакво решение."
Той отбеляза, че общината е една от малките, но всъщност е ситуирана с много важни и красиви административни сгради. Но за съжаление голяма част от старата част на София, която не е поддържана в последните 50 години е в окаяно състояние. В такова състояние са и Царските конюшни, както и старият еврейски квартал.
"Тук, някога на ъгъла срещу операта имаше една будка, която се водеше за културен паметник. Идеята е, че тук ще бъде възстановена будката. Търси се най-доброто изпълнение", заяви кметът.
"Хората, които ме познават знаят, че аз страшно много държа на историята и на това, което са изградили някога архитектите. Трябва да признаем, че най-красивите сгради са правени през 40-те години на миналия век. Те за съжаление са минали през много собствености и не са поддържани", заяви Кузмов.
Кузмов посочи, че има много общински жилища, които са в окаяно състояние, като те се отдават на социално слаби хора, които не могат да ги поддържат.
"Стигаме до площада с минералните чешми. Тези коли пред Сметната палата и Дома на киното ще бъдат свалени от тротоара. Още повече, че това противоречи на всичките наредби, тъй като срещу кино не можеш да имаш спрели коли. Представете си както са спрели колите ако нещо се случи и трябва бързо да излязат 300-400 човека, ще стане както се казва "мазало. Това не трябва да се допуска. Има проект, който до 1 април трябва да бъде изготвен от София-Проект ОП за възстановяването на този площад", каза Кузмов.
Друг от приоритетите на общината е реновирането на бул. Мария Луиза.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Българските журналисти работят под непрекъснат стрес, който отключва тревожност, безсъние, стига се до прегряване в професията (бърнаут). Това показва седмото поредно проучване на Асоциацията на европейските журналисти в България (АЕЖ-България) за медийната свобода в страната. Анализът, чийто автор е д-р Илия Вълков, се базира и на..
“Не започна отборът както трябваше тази година, но пък смятам, че ще завърши там, където трябва. Без значение какво прави Арсенал, хубавото е, че успяваме да направим добри каузи”, казва Георги Стоянов - председател на фенклуба на Арсенал в България. Фенклубът на английския отбор в България стана на 20 години и членовете му са отбелязали събитието по..
За специални събития до Нова година анонсира кметът на София Васил Терзиев на страницата си във Фейсбук. На 30 ноември ще има работилница за коледни играчки и много изненади на площад "Св. Александър Невски". От 10:00 часа посетителите ще могат да създават свои коледни играчки, които по-късно ще украсят столицата. Ще пристигне и..
Тази година в центъра на Кюстендил ще грейне елха, която не е нито отрязано дърво, нито изкуствена елха. В събота вечерта ще грейнат лампичките върху една коледна иновация - дърво, покрито с елхови клонки. “Знаем, че елхите винаги са много интересни по коледно време. Всички градове се опитват да ги направят по-големи, по-блестящи, по-екологични. На мен..
От 1 януари 2025 г. в 9 столични района се забранява употребата на твърди горива за битово отопление в сгради с изградена и работеща топло- и газопреносна мрежа. Това е първият етап от така наречената нискоемисионна зона. Целта е след 2029 г. забраната да обхване цяла София. От миналата година в София функционира нискоемисионна зона за..
Устойчивият туризъм става все по-задължителен и разпознаваем и то на най-високо международно и национално ниво. Всъщност устойчивото развитие, това е симбиозата между отговорността да използваме и съхраняваме ресурсите, с които разполагаме днес, за бъдните поколения. Това коментира в "Радиокафе" проф. Соня Милева - директор на магистърската програма..