"Ние работим парчетата от няколко месеца, те вече са на фаза смесване и се надявам, че съвсем скоро ще стигнат и до хората. Като цяло е много забавно", отбеляза Христосков. И допълни, че песните не са свирени на живо и няма и да бъдат свирени, докато не ги издадат. Относно езика на текстовете той каза:
"Все пак сме в България, каквото и да си говорим. Тук за хората е най-леснодостъпен българският език, макар, че за нас не беше толкова достъпен. Преди правехме песни само на английски, тъй като ни идваше отвътре, свикнали сме с любимите ни банди всичко да е на английски и стилът на групата е такъв. Но стилът става и на български, то ние няма да почнем да пеем някакви естрадни песни сега, щото са на български. Пак ще свирим в нашия си стил неща, но просто решихме да пробваме на български. Оказа се, че не е толкова трудно, не е толкова страшно. Получиха се една-две песни, имаме още, които предстоят, но като цяло не мисля, че ги разграничаваме."
Желев каза, че все повече музиканти избират да пускат сингли, след което ги обединяват в албум:
"По-достъпно е за хората, по-лесно могат да опознаят групата, нейното звучене и след това да си пуснат целия албум като цялостно издание."
"Не е лесно да влезеш, да запишеш цял албум, да го направиш и да го издадеш в днешно време, в което всеки ден се бълват стотици хиляди нови песни. Ние все пак сме сравнително нова група, от 6 години свирим, не е от 15 години да те знаят. Така, че за нас имаше нужда да издаваме по-често неща и да стоим в радара на хората малко или много. Естествено аз продължавам да подкрепям албумите, тъй като най-много обичам да седна и да слушам нещо цялостно, нещо завършено. Като си пуснеш една песен да не ти тръгва някаква песен от друг албум, от друго време, ами слушаш едно нещо и знаеш, че това сега е обликът на групата, тя ще ти каже как ги вижда нещата и ги чувства сега. Ние също се подготвяме за албум, скоро ще направим нещо такова, но и синглите са готин вариант и продължаваме да издаваме", допълни Христосков.
Той посочи, че музиката на групата е предимно авторска и от време на време правят по някой кавър.
Предстоящото турне на Innerglow включва градовете София (20 март), Русе (22-ри) и Велико Търново (23-и).
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Разходката по ул. Георги С. Раковски започва от най-високото ѝ място, с паметника на Вазов и витошката морена, от която да гледа към любимата си планина. Наблизо е Палатата Св.София, дело на арх.Парашкеванов (1929). Там е пл.Николай Гяуров, кръстен по инициатива на Гена Димитрова, която също живее наблизо. Следва историята на Военния клуб - коя всъщност..
Веселина Узунова от ИИИ-БАН за Аспарух Лешников: "Басът на групата Роберт Биберти е завиждал и на Аспарух Лешников, и на евреите в групата. Омразата по онова време се е ширила, дори и между членовете на групата. Аспарух Лешников става плячка на Биберти. След 9 септември 1944 на Лешников не е разрешено да напусне България. Писмата му доказват..
Борис Руменов, чиито псевдоним Борю Зевзека е измислен от проф. Иван Шишманов, е легендарна фигура сред софийските интелектуалци и бохеми през първите десетилетия на ХХ век. Името му е нарицателно, и също както за проф. Александър Балабанов, за него се разказват комични и куриозни случки. Хуморът му е свеж, заразителен и незлоблив, автор е на 15..
Шри – Шри Рави Шанкар гостува отново в България – Константин Драгов и Сана Драгова: "Той е основателят на фондация "Изкуството да живееш", тя е в над 180 държави. Учителят ще има лекция с възможност за въпроси и отговори и най-вече, ще има медитация в залата (НДК - зала 1). Ще е като на концерт. Заедно ще преминем отвъд хаоса. Блаженството е..
Филмът „Гунди“ влиза в британската разпространителска мрежа – режисьорът Димитър Димитров с подробностите: "Много е важно, че филмът продължава като част от програмата на британските кина от веригата "Одеон". Тя е достъпна в сайта им и те са си направили сметка, че не само българи ще го гледат. Като студент там не съм си и мечтал, че някой ден мой..
Голямата маса: Градски дворове – Божидар Емануилов, зам.-кмет на "Оборище": "Има най-различни работилници за деца и възрастни в един от дворовете, гаражна разпродажба в друг, жива музика. Градските дворове е изчезваща среда, тези, които сме израснали в центъра ги помним. Те са мост между поколенията. Има и хора, които негодуват заради ограничения..
Уикенд с „ Мале-мале“ – второ издание на мини фестивала в Южния парк, гост по този повод ни е Петринел Денев: "Програмата ни е малка, първото издание бе изцяло за деца. Хуморът е подходящ и за възрастните. Предвидили сме и уъркшоп за улична клоунада - така и ние започнахме с "Мале-мале". Уличното изкуство дава свобода - да пробваш, да..