Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Завинаги" казват с новата си песен Martinna и Александър Слачвев

Martinna е родена в София в семейство на музиканти. Майка ѝ Джина Иванова е певица от групата "Трамвай №5", а баща ѝ е основател и китарист на група "Кукуери". Тя завършва Национално музикално училище "Любомир Пипков" със специалност класическа китара и от малка се занимава с пеене. Тъкмо класическата китара свързва Martinna с Александър Славчев.

Александър е вторият по рождение Славчев - син. От най-ранна детска възраст показва дарба, подтикнала го най-напред към класическата китара. Първата си музикална диплома получава от Национално училище по изкуствата "Проф. Веселин Стоянов" в Русе, след което няколко поредни години печели китарни конкурси по света и у нас. Широката му популярност настъпва с Music Idol 3 през 2009, като скоро стъпва и на академичния подиум в Националната музикална академия "Проф. Панчо Владигеров" (специалност поп и джаз китара).

Двамата изпълнители се познават от деца, тъй като са посещавали заедно различни фестивали и конкурси по класическа китара и пазят своето приятелство и до днес. Това приятелство съвсем наскоро те преобразуват и в красива песен с името "Завинаги".

"Стана доста случайно. Аз подготвях моя първи албум и бях включил 9 песни, по които работех, но с Мартина така се събрахме уж на шега да пробваме някакви неща, да си vibe-нем, както тя обича да казва. И в крайна сметка след три случайни акорда тази песен започна да се формира, започна да звучи много готино. И на двамата много започна да ни харесва и аз ѝ преложих да стане част от албума", разказва за създаването на песента "Завинаги" Александър Славчев.

Тази песен набира популярност още преди да е създадено видеото към нея и да е представена официално пред публика. Martinna и Алескандър Славчев споделят, че тя е имала най-много слушания в платформите от целия албум "Пътят към теб" (2023) преди да бъде издадена като сингъл. По видеото двамата работят заедно с Buddubbaz Tape Company.

"Идеята на видеото е да разкажем точно това, за което се пее в песента: за една много красива и неподправена любов между двама души, които се търсят постоянно, намират се, изживяват себе си. Мястото, което избрахме съвсем не е случайно", разказва Мартина за визията към песента. Тя споделя, че са снимали в шато в Карловско и са наблегнали на стилна визия.

Предстоящо събитие, на което Martinna и Алескандър Славчев ще изпълнят песента "Завинаги" са Българските R&B Награди.



Повече за песента и за българската поп музика през очите на Martinna и Александър Славчев чуйте в звуковия файл.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Форум", 12.11.25: Каква реформа е необходима за зоните за платено паркиране в София?

Продължава седмицата, в която фокусът на вниманието е върху проблемите в Столичната община. Гост в предаването “Форум” е Вили Лилков - общински съветник  от “Синя София”. Заедно с водещия Константин Лавсов обсъдиха следните теми: Зоните за паркиране в София и реформите в паркирането; Проблемът с безплатното паркиране за електрическите..

публикувано на 12.11.25 в 18:35

На 1 декември влизат в сила новите екоизисквания за автомобилите в София

От 1 декември забраната за навлизане на моторни превозни средства, които не отговарят на екологичните изисквания, влиза в сила за София. От тази година обаче обхватът ще бъде разширен. Вече освен т.нар."малък ринг", където е забранено за навлизане на автомобили, камиони и мотоциклети от I и II екогрупа, ще е забранено и за тези от I екогрупа,..

публикувано на 12.11.25 в 17:01

Искат безпристрастно разследване на случая с прегазеното куче Мая

Близо 170 хиляди души са се подписали до този момент под петицията с искане за безпристрастно разследване на случая с прегазеното куче Мая в кв. "Разсадника" в София. Софийската районна прокуратура вече образува по случая досъдебно производство за проявена жестокост към кучето. С подписката се настоява да се предприемат законодателни промени, които..

публикувано на 12.11.25 в 16:12
Стефания Георгиева - хореограф

Танцовият спектакъл "Верижна реакция" показва взаимовръзката между хората в изборите и действията им

Хореографът Стефания Георгиева бе гост в предаването "Добър вечер, София", за да разкаже за т анцовия спектакъл наречен "Верижна реакция ", който ще се играе в петъчната вечер на 14 ноември, чиято хореография е дело на самата нея, композитор на спектакъла е Добромир Кисьов. "Спектакълът е петдесетминутен, грабва от самото начало...

публикувано на 12.11.25 в 15:51

Новата структура на Общината на фокус в СОС

Новата структура на администрацията в Столичната община ще бъде гласувана на утрешното заседание на Столичния общински съвет. Предложението за промяна идва в средата на мандата на кмета Васил Терзиев, а готвените изменения срещат критиката на някои от общинските съветници. След като дълго време беше обвиняван, че бави новата структура на..

публикувано на 12.11.25 в 15:35

Граждански организации искат безплатни противогрипни ваксини за деца до 7 години

България да осигури безплатни противогрипни ваксини за всички деца до 7 години - такова предложение внесоха в парламентарните комисии по здравеопазване и по бюджет и финанси граждански организации, обединени в инициативата "Цветно утре за нашите деца". Предложението е средствата да бъдат осигурени в бюджета на здравната каса за 2026 г. чрез вътрешно..

публикувано на 12.11.25 в 14:56

Отчетоха рекордно увеличение на контролната дейност на Столичния инспекторат

Столичният инспекторат отчита рекордни резултати за периода ноември 2024 – октомври 2025 г. Данните показват, че контролът върху чистотата, строителните дейности и поддържането на обществени територии в столицата продължава да се засилва, съобщават от пресцентъра на Столичната община 49 526 констативни протокола са съставени за последната година,..

публикувано на 12.11.25 в 14:17