Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Връчват наградите на БАУХ на 11 април

Снимка: архив

В ход е 20-о издание на Конкурса за годишните HR награди на Българската асоциация за управление на хора (БАУХ) за 2023 г. 
51 кандидатури са допуснати до финалния етап на оценка в 9-те категории на конкурса. 
Броят на финалистите е рекордно висок и е почти двойно по-голям спрямо кандидатурите за 2022 г., които бяха 35.

Чрез инициативата, HR гилдията в България отличава най-иновативните и успешни HR практики в страната, припознати за ценни от бизнеса, обществото и хората.

  • Осъзнаха ли фирмите, че хората са най-ценният им ресурс? - разговаряме Полина Господинова, изп. директор на БАУХ.

Рекордният брой на кандидатурите тази година и качеството им през годините определено е показател за това, че темата за управление на хора е на дневен ред за компаниите в България, посочи тя и допълни:

"“Нещата които виждаме в кандидатурите на колегите от различните категории, наистина свидетелстват за практики, които са на световно ниво, в много различни сфери от управлението на хора – от подбора, през обучението и развитието, до дигитализирането на голяма част от тези процеси, за да бъде осигурено максимално доброто преживяване на служителите в компаниите."

Господинова уточни, че броят на кандидатурите тази година е рекорден не само спрямо 2023 година, но и спрямо годините назад. Тази година освен рекорден брой кандидатствали, рекорден е и броят на достигналите до финал.

Категорията, която отличава добрите HR проекти в малки и средни компании и предприятия е много приятна изненада тази година.

"Стандартно тук винаги сме имали добри проекти, но малко на брой. Малките и средни предприятия не са били най-активни участници в този конкурс. Тази година това не е така, получихме много кандидатури за тази категория. Доста са допуснатите до финален етап на оценка и проектите са изключително добри."

Нова категория за конкурса е организираната в партньорство с Българската стартъп асоциация, която отличава стартиращи компании.

"Идеята на тази категория е да насочи вниманието към това, че когато стартираш една компания, главна тема, която е нужно да бъде на дневен ред, е свързана с управлението на хора", подчерта Полина Господинова.

Победителите в конкурса ще бъдат оповестени на официална церемония на 11 април 2024 г. в София.

Още подробности, чуйте в разговора на Златина Петкова, в звуковия файл.

По публикацията работи: Спаска Давранова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Всички деца трябва да играят заедно

Ваня Тодорова за новото пространство на конна база "Ахил", която работи с деца със специални образователни потребности: "Мечтата ми е била да бъдем максимално полезни. Сега няма да е само конната база, аз съм ерготерапевт и сме планирали площадка, включително за деца в инвалидна количка. Има рампа да се качи да играе в съоръжение "замък"...

публикувано на 19.05.24 в 11:30
Щерион Пилидов

Сбъднатите мечти на Щерион Пилидов

Щерион Пилидов за новата си песен (но и за произхода на запомнящото му се име): "Аз съм музикант под наем, композирам за доста хора, за съжаление не остава много време за мен. Работя с Ритон, Авеню, Камелия Тодорова. Много различни стилове, това ме развива доста като музикант и човек. Започнах да се занимавам с музика на 16 г. Преди се..

публикувано на 19.05.24 в 11:09
Даниела Тошева

Обучение чрез предизвикателство

"Зелени момичета в помощ на кръговата икономика" - Даниела Тошева, член на управителния съвет на АЛДА Асосиейшън. Развива собствен бизнес в една непопулярна за жени сфера - метали. Впоследствие започва бизнес консултантска дейност в подкрепа на стартъпи и малки и средни предприятия,  занимава се с Европейски проекти като консултант. АЛДА Асосиейшън е..

публикувано на 19.05.24 в 10:45

Читателят не се дистанцира, а съпреживява

Пламен Тотев за романа "Арката на лястовицата"  на датската писателка  Сисел -Йо  Гейсен  ( изд . „ Персей “ ) , който „Уолстрийт Джърнъл“  нарежда сред  „10-те най-добри мистерии  на годината “: "Авторката е биолог, но по ген и талант е най-вече писател. С това постига световна известност. Тя има по-различен поглед за нещата, познава..

публикувано на 19.05.24 в 09:46

Историята оживява: Колоездене България от XIX-и век до днес

България се радва на сериозни традиции в колоезденето. И заедно с моите гости, ще ви разкажем подробностите.  Гостите са Драгомир Кузов - председател на Българска федерация Колоездене, основател и изпълнителен директор на българската компания за производство на велосипеди DRAG и Веселин Стоилов “Спиро” - продуктов мениджър в DRAG и бакалавър по..

публикувано на 18.05.24 в 16:00

Софийски разкази - Българският исторически комикс

Д-р Александър Въчков за Национална изложба на българския исторически комикс: " Таблата са около 170 на брой. Бях изненадан какви неща притежавам. Непрестанно сканиране на нови комикси. Резултатът може да се види на 2 етаж. Издирихме около 110 иммена, но не всички имаха добро качество. Историческият комикс е сред най-застъпения вид...

публикувано на 18.05.24 в 15:00

Адресите на любовта - Димитър Шишманов

Синът на проф. Иван Шишманов се венчава за по-възрастна с 23 години дама Синът на проф. Иван Шишманов, писателят и дипломат Димитър Шишманов, се залюбва със семейна приятелка на родителите си - съпругата на генерал Сава Савов Пенелопе Калъпова. Току-що завърналият се от следването си в Женева младеж е на годините на най-големия от тримата ѝ..

публикувано на 18.05.24 в 14:00