Криптовалутите са първите представители на технологията, която ще промени света. Неутрални, защитени, недискриминиращи, децентрализирани, бързи и прозрачни, криптовалутите предлагат страхотен начин за изразяване на човешки емоции без ограничение, и ще допринесат за постигането на положителна промяна в обществата по света, убедени са експерти. Всеки може да участва в развитието на тази технология и философията зад нея. Криптовалутите не дискриминират на база политическа ориентираност, цвят на кожата, сексуална ориентация, религия, пол или социален статус и по това си приличат с любовта и надеждата.
Това заявява Владислав Драмалиев - създал преди 10 години фондация "Битхоуп", един от най-изявените представители и основатели на българското Биткойн/Блокчейн общество.
Пред БНР-Радио София той коментира:
"Криптовалутите, в частност биткойн, са изключително подходящи за дарения поради факта, че всеки от всяка точка на света може да дари. Международните такси за трансфер са изключително ниски и същевременно с това има пълна прозрачност къде отиват средствата, всяко движение се записва и не може информацията да бъде манипулирана."
Фондацията приема дарения единствено под формата на криптовалута. Освен прозрачност и проследимост на средствата, технологията позволява да се подпомогне кауза, и да се промени животът и отношението в определен регион на света, независимо от местоположението на самия дарител.
За целта неправителствените организации не е нужно да променят начина си на финансиране, обясни Драмалиев. Достатъчно е да се сключи договор, в който да бъде описана кампанията. След дарение "Битхоуп" ще обмени криптовалутата в левове или друга предпочитана валута.
"Хората вече свикват и променят отношението си към криптовалутата. Процесът на узряване на обществото става на глобално ниво. Винаги ще има хора, които не разбират технологията. За да се вникне в същността ѝ, са нужни часове четене", допълни още Владислав Драмалиев.
С него разговаря Златина Петкова.
Коментатори във "Форум" тази седмица са двама политолози - Светлин Тачев и Атанас Радев. Заедно с водещия Лъчезар Христов, част от темите, които дискутираха днес бяха: - Политически обзор на годината – избори, блокажи, коалиции и предизвикателствата пред демокрацията - "ДПС - Ново начало" няма да издига нито председател, нито заместник-председател..
По случай Щедрия вторник, Българската болнична асоциация организира кампания по кръводаряване. Инициативата е съвместна с Националния и регионалните кръвни центрове от страната, и с партньорството на фондация BCause. До 5 декември болниците, които участват в кампанията са МБАЛ „Света София“, София; МБАЛ Хигия, Пазарджик; МБАЛ „Света Каридад“, Пловдив,..
Най-трудно намират работа хората, които нямат опит и тепърва стартират кариерата си. Често те имат погрешни очаквания, каза пред Радио София комуникационният мениджърЕмил Томов. „Виждам демонстрация на по-достъпен висок стандарт, който понякога хората без опит очакват, че се придобива прекалено бързо. Мислят, че още започвайки първата си..
В рамките на кампанията на на Фондация BCause #ЩедриятВторник, Фондация "Глобални библиотеки България" организира акция през днешния ден за събиране на книги, които ще достигнат до библиотеки в малките населени места. “Нашият призив е в рамките на деня, но може и един-два дни след това, който се чувства ангажиран с каузата на четенето и грамотността,..
Пазарът на труда на национално ниво остава без значителни промени, сочат новопубликуваните данни за регистрираната в бюрата по труда безработицата през 2023 г. В общините текат различни процеси, като данните показват запазване на много големите разлики между силните регионални икономики и по-слабо развитите части на страната. Забелязва се..