За Калоян Куманов акордеонът е живот. Пред Радио София той сподели, че би разграничил акордеона от всички останали инструменти.
„6 май е Ден на храбростта. Наистина този инструмент е за храбри хора, защото много малко хора издържат до край. Той тежи много и това е единственият инструмент, който тежи толкова и го носиш на гърба си. Това е единственият инструмент, който няма официален държавен оркестър, в който можеш да влезеш с него. Това също отрязва пътищата на този инструмент. Затова казвам, че е за храбри хора. Трябва да си много храбър, за да оцелееш и да го докараш до края. Това е и единственият инструмент, с който трябва да се прегърнете, за да свирите с него“, изтъкна Калоян Куманов.
Той добави, че акордеонът може да присъства като инструмент във всеки музикален стил. Силно използван е в латиноамериканския фолклор, в парижките шансони, както и в ирландската музика.
„Да не говорим за Балканите, където във фолклорната музика е много основен инструмент“, каза Калоян Куманов.
Тази вечер в Пловдив, на пл. „Стефан Стамболов“, от 17.00 часа, Калоян Куманов ще зарадва публиката с концерта „Той, Тя и Акордеонът“. На сцената, заедно с него, ще се качи и Вероника Тодорова.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Електрозахранването в тунел "Големо Бучино" на автомагистрала "Струма" е възстановено. От ЕРМ Запад съобщават, че тази сутрин е извършено кратко прекъсване на едното от двете захранвания на тунела по искане на Електроенергийния системен оператор. По неизяснени причини не се е включило резервното захранване, което се осигурява от съоръжение,..
Размерът на средния осигурителен доход за страната за месец септември 2025 г. е 1882,97 лв., а размерът на средномесечния осигурителен доход за страната за периода от 01.10.2024 г. до 30.09.2025 г. е 1798,95 лв., съобщават от Националния осигурителен институт. Определеният средномесечен осигурителен доход за страната за посочения период служи при..
"Разделното събиране на отпадъците от цветните контейнери в София спря само за три дни и от вчера е възстановено извозването им", съобщи пред Радио София зам.-кметът по екология на Столичната община Надежда Бобчева. "В рамките на вчерашния ден Столичният инспекторат извърши няколко проверки по този въпрос. Бяха констатирани доста нарушения в..
Днес православната църква почита паметта на св. великомъченик Мина. Посечен е с меч за вярата си през трети век. Приема се за покровител на семейството и пътуващите. Смята се също, че помага за намирането на изгубени вещи. С твърдост, мъжество и думите: "Христов съм и Христов ще бъда!" египетският воин Мина засвидетелствал вярата си и приел..
Днес валежи ще има и в източната част от страната, като по-значителни ще са в североизточните райони. През втората половина на деня валежите от запад ще започнат да спират, съобщиха от НИМХ. Облачността над западните райони ще се разкъсва и намалява. В цялата страна ще духа до умерен, а в Дунавската равнина и Горнотракийската низина и временно силен вятър..
В понеделник, гост в предаването "Форум“ е Николай Попов – бащата на 12-годишната Сияна, която загина при жестока катастрофа в една от многото черни пътни точки на България. Николай Попов приема за своя кауза битката с войната по пътищата, огласява всяко решение или липса на такова, което засяга регулацията на движението. Ясно назовава и..
От Института по социални дейности и практики излязоха с пет конкретни препоръки към родителите на деца, жертви на престъпление. Експертите от Института са категорични, че първите реакции на възрастните около детето са решаващи - те могат да помогнат за възстановяването му или да задълбочат травмата. "Първото, което родителите трябва да..