Той е роден в Пловдив. Завършва музикално училище, а след това и Консерваторията в София при Боян Лечев и Владимир Аврамов. Финалист е на конкурса „Чайковски" в Москва, лауреат на конкурса „Фриц Крайслер" във Виена. Специализира при проф. Ифра Нийман в „Гилдхол Скуул” в Лондон. Концертмайстор на Пловдивската филхармония, с диригент Добрин Петков до 1988-а. Носител е на много музикални награди в страната и чужбина.
Преди 12 години обаче хваща бялото платно и четката.
„Стана спонтанно, имах вкъщи хартия и боички, започнах на шега и оттогава не съм спирал. Беше в момент, когато имах проблем със зъб и не можех да сложа цигулка под брадата си. Беше доста дълго време, около месец. Изведнъж изригна това нещо при мен и аз следвам импулса и продължавам да рисувам. Вече имам някъде около 1200 картини. Това е 26-ата ми солова изложба за последните 12 години“, сподели Мичо Димитров пред Радио София.
Новата експозиция съдържа 40 живописни платна. Той добави, че е успял да нарисува много картини в началото на пандемията.
„Когато имахме повече време да си стоим вкъщи и аз посягах към четката много по-често. Специално тази изложба има 1-2 картини оттогава, повечето работи са от последните две години. Това са мои видения - неща, които спонтанно идват. Аз не съм от категорията художници, които планират точно какво смятат да направят. Случвало се е в началото, когато рисувах много църкви и замъци. Сега оставям интуицията, висшата сила, ако мога така да я нарека, да ми помогне и да вляза в определено състояние и да създам картина“, обясни Мичо Димитров.
Споделя, че голяма слабост изпитва към архитектурата, затова често докато е живеел в чужбина е пътувал до други държави с камерата си, за да се снима паметници на културата.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Започва седмица, в която събитията, новините и тенденциите във "Форум" ще коментират Лидия Даскалова - политолог и юрист, и Калоян Константинов – журналист, асистент към БАН. В днешното издание водещият Лъчезар Христов ги провокира със следните теми: След вота за недоверие Засега единственото безспорно преимущество на..
Пънк и рок господстват в новия Фестивал на трите планини: На 5, 6 и 7 септември между Банско и село Баня ще има фестивал. Пънк – рок фестивал, наречен The Three Mountains Festival. На обширно открито пространство, със сцени, шатри и всичко необходимо за голямо музикално събитие. Място за 1000 палатки, отделно и за каравани, паркинг. Ще..
За пръв път, преди да встъпи в длъжност директор на "Екоравновесие" се срещна с представители на неправителствени организации, работещи в защита на правата на животните и доброволци, които помагат в общинските приюти. Дойчин Неновски поема ръководния пост макар и временно, но дава заявка, че ще поддържа активна комуникация с тях. Засега..
Днешният 7 април е Световен ден на здравето и професионален празник на здравния работник. Това е и повод да обърнем поглед към развитието на медицината и иновациите в нея. От 17 часа в иновационен форум “Джон Атанасов” на София Тех Парк ще се проведе петото издание на поредицата за технологии, бизнес и наука Tech Park Talks ...
" Ние сме пазарът с най-много промоционални етикети . Най-добре е да търсим български яйца и агнешко месо. Конкуренцията и по празниците води до възможност да се намерят продукти на нормални цени, не повишени спекулативно . Пазарът е най-добрият регулатор. Друга тема е веригата от производител до краен купувач", каза още председателят на ДКСБТ. Той..
Италианският куратор Алесандро Винчентели представя в София изложбата “Кой бачка сега! Разкриване на невидимото: труд, несигурност и изкуство“. Проектът ще бъде открит тази вечер в галерия „Куб-Топлоцентрала“. По думите на екипа експозицията изследва невидимата, но интегрална природа на труда – по-специално работата, която остава недооценена или..