Общинските съветници Цветелина Симеонова-Заркин, Бойко Димитров и Димитър Петров сигнализират за лошо състояние на обществени чешми в София. В доклад до Столичния общински съвет те посочват 3 места в район "Оборище", където чешмите не функционират и се нуждаят от ремонт:
Вносителите на доклада припомнят, че в мерките на Плана за действие към Програмата за предотвратяване образуването на отпадъци е записано: "Поддържане на съществуващите и изграждане на нови чешми за питейна вода в обществени пространства като мярка за намаляване на използването на бутилирана вода и образуването на отпадъци от опаковки".
Ако намалим употребата на пластмасови шишета само с 5 броя на седмица, това ще се равнява на (спестени за година) 65 литра петрол, 780 л. вода, 2,5 кг пластмаса, 21 кг въглероден диоксид, посочват общинските съветници и предлагат за ремонт на изброените три чешми СОС да одобри отпускането на 60 000 лв. без ДДС.
При гласуване на заседанието тази седмица (16 май), до 2 месеца след издаване на заповедта за корекция на бюджета, кметът на район "Оборище" Георги Кузмов трябва да представи отчет за изразходваните средства.
Инициативният комитет "За запазване на парк "Академик“ в квартал "Гео Милев" в София ще представи идеен проект за обновяване на парка. Инициативата събра над 4000 подписа срещу решението на Министерския съвет да включи парка в списъка с над 4400 държавни имоти за продажба. Студент инициира възстановяването на изоставен парк в София..
В Столична дирекция на вътрешните работи (СДВР) e образувано разследване за нанесена лека телесна повреда по хулигански подбуди след нападение на служител на Центъра за градска мобилност (ЦГМ). В 13:50 часа на телефон 112 е получен сигнал за нападнат служител на ЦМГ по време на изпълнение на служебните му задължения на кръстовището на бул. "Александър..
В началото на септември трябва да е ясно коя ще е обслужващата банка на София. Това заяви пред БНР Бойко Димитров, председател на групата на ПП-ДБ в Столичния общински съвет, член на Комисията по финанси. "Вчера бяха отворени техническите предложения. Комисията трябва да ги прегледа и да види дали всяка от банките отговаря на критериите за..
Полицията отцепи за около час пространството около сградата на бившите централни хали в София. Причината беше раница, оставена в района. Проверка е установила, че раницата е празна. В момента трафикът в района е нормализиран.
26-годишен мъж се удари с автомобила си във фасада на жилищна кооперация в столичния квартал "Дружба". Инцидентът е станал през изминалата нощ. Пробата за алкохол е показала 1.44 промила. Няма пострадали. Водачът е задържан.
През изминалото денонощие са били ранени 32 души при 21 тежки катастрофи, съобщават от МВР на сайта си. Няма загинали. В София са станали 28 леки и две тежки катастрофи, двама са пострадали. От началото на месеца са регистрирани 597 пътни инцидента, при които са загинали 37 души, ранени са 787. От началото на годината произшествията са 4383,..
Столичният район "Оборище" кани деца и родители за "Лятна олимпиада в парка" на 27август . "Завръщаме се към игрите от близкото минало, ще допълваме с нови и интересни забавления. Ще осигурим спортни материали, реквизити и консумативи. Ще разчитаме да носите и свои игри, за да е още по-весело", пишат организаторите. Сред предвидените..