Задължително трябва да се подобри преподаването в автошколите, мерките да бъдат строги за шофьори, употребили алкохол и наркотици, а средствата от глоби да се инвестират в инфраструктура и пътна безопасност.
Да не търсим сензация при всяка шокираща катастрофа и тепърва да се чудим какви мерки да вземаме, а да започнем още от възпитанието на децата.
Това коментира пред БНР-Радио София автоспециалистът Филип Лазаров (bri4ka.com). По думите му инциденти с отнети животи у нас се случват на 6 месеца. Веднага започва да се говори за вдигане на глобите, но не в това е проблемът.
"Хората със скъпи автомобили няма да се уплашат от размера на глобите. Плащат си и продължават. Колите вече са модерни и бързи, мощните стават все по-достъпни. Проблемът не е в тях. Трябва да започнем от възпитанието на децата – да ги научим как да пресичат, как да карат колело и тротинетка, да играят с топка, по-късно – да карат автомобил. Ако сега се започне, ще имаме резултат след 20 години", подчерта Лазаров.
По думите му, в България няма достатъчно полигони и нито една писта, където още докато се обучават, младите хора да усетят скоростта и разликите. Дори 5 до 7 км/час повече може да коства човешки живот. Инфраструктурата е по-важна от глобите.
"Толкова ли не могат да изолират локви, за да не се образува аквапланинг. Не се вижда маркировка, няма светофари, няма знаци. Трябва да се спрат от движение по улиците неизправните автомобили. Да ограничим пандемията с телефоните – те разсейват и физически, и психически и емоционално. Въпросът не е да излъжеш, за да не те глобят, а да пазим човешкия живот. Готино е да не караш пил и да пътуваш с колан", подчерта експертът.
Чуйте разговора на Константин Лавсов.
Анита Гергова е майка на четири деца, създател на платформата " Осъзнати родители ". Споделя ценни съвети за лесно и леко пътуване с деца, така че семейната ваканция да се превърне в споделено и приятно приключение за цялото семейство. Предварителна подготовка "Убедила съм се, че когато съм подготвена, стресът е по-малък за..
12-дневната война по оста Израел – Иран, с намесата на САЩ за някои приключи неочаквано бързо. Всички обявиха победа. Но тя показа няколко важни неща, коментира пред БНР-Радио София Пламен Димитров от Българско геополитическо дружество . Израел от дълго време беше потенциалната заплаха над Иран, заради ядрената му програма, но една..
Представяме ви Moving Balkans - танцов шоукейс на държави от Балканите. Регионалната платформа за съвременен танц, Moving Balkans има за цел да провокира съвременния танц, характерен за Балканите - Турция, Гърция, Словения, Хърватска, Албания, България, Румъния, Босна и Херцетовина, Черна гора, Косово, Северна Македония и Сърбия. Дори..
Протестите за съдебна реформа извикват автоматична подкрепа, макар и не на нивата по отношение на медиците. Подкрепят 75,2%, не подкрепят 8,7%. Възможно е тук допълнителна роля да изиграва многогодишната принципна нагласа за недостатъчност на справедливост в обществото ни и традиционното недоверие към институциите. "Анкетата ни е..
Габриел е румънец, който съдбата е изпратила в България. Животът му до момента, го кара да се занимава с доброволческа работа и в социалните мрежи са популярни неговите постове за почистени детски площадки, които са били оставени на произвола на съдбата, изоставени тротоарни пространства и др. Съпругата му е от Варна и с нея има две деца - близнаци на..
Младата българска група Scarlet заслужи вниманието на публиката на няколко пъти във времето - през 2024 година спечелиха Младежкия конкурс за нова песен, организиран от сдружението за автори и композитори “Музикаутор“, а сега имат чисто нова песен озаглавена "Слънчоглед", с която дебютираха в ефира на Радио София и за която разказаха..
Големи проекти предстоят да се довършват в столичния район “Надежда”. Освен това първа част на “Надежда” ще се превърне в първият столичен район, в който сметосъбирането ще се извършва изцяло в затворени и контролирани зелени острови.“Целта наа днешната оперативка е, тъй като имаме гласувани три обекта - две детски градини - 137-ма ДГ, 27-ма ДГ -..