"Малко преди пандемията се случи всичко. Като свободен артист си търсех някакви неща, проекти да правим все по-камерно се налагаше и случайно гледах по HBO с Боряна, която е режисьор на спектакъла, гледахме двамата оригиналната версия, която я има като документален филм заснета. Гледаме го и още някъде на 20-тата минута аз толкова много се припознах в това нещо, че казах не, спираме го, не искам да се влияя, давай, пишем на агентите и трябва да го правим", разказва Милко за идеята за създаването на спектакъла.
Милко Йовчев е завършил НАТФИЗ в класа на проф. Пламен Марков и проф. Ивайло Христов през 2009 г. Участвал е в повече от 30 постановки в различни театри. Като част от трупата на сдружение "Реплика", заедно с Боряна Йовчева, са носители на наградата "Стоян Камбарев" за полет в изкуството. Занимава се основно с независим театър.
"Аз като човек, който идвам от независимия сектор, някак си не исках да приема, че толкова много няма връзка между хората, които гледат независимите неща и хората, които ходят в по-познатите държавни театри. Като цяло връзката между тези два сектора е много скъсана", споделя актьора и благодари на Театър 199, че са приели представлението като свое, въпреки, че е независима продукция.
"Представлението не е подходящо за малки деца, тъй като темите са сериозни, темите са дори драматични, става дума за самоубийство, за превенция и т.н. Обаче всеки човек, който ми е дал feedback свързан с това, човек, който е имал проблем с депресии, казва, че според него такъв тип спектакли могат да имат терапевтична функция и общи линии хората си тръгват и аз си тръгвам доста зареден", казва Милко Йовчев.
Сценографията на спектакъла е на Михаела Михайлова. Преводът е на Калина Лазарова.
Повече за "Списък на всички страхотни неща" чуйте в звуковия файл.
Ранните срещи на Иван Вазов със София са темата ни днес - дни след рождения му ден: Вазов пристига в София да се кандидатира за преводач на строящата се жп линия София-Кюстендил. Къде отсяда в София в 1874, когато иска да си получи заплатата? "Големи разходки извън града не бяха възможни" - четем в спомените на поета. "Витошо мила, горо зелена" е..
Веселина Узунова от ИИИ-БАН за Аспарух Лешников: "Почитателите на Аспарух Лешников ме намериха в музея в Хасково, където съм уредник. Те почти не вярваха, че ще излезе нещо около юбилея му. Поканихме внучка му Джесика от Лондон, оперна певица да пее репертоара му. Тя ни спомена за семейния им архив и обещах, че книга ще има и тази година тя стана..
В тежък развод пламва любовта на биохимичката и юристът Ева Соколова е професор по биохимия. Специализирала е като Хумболтов стипендиант в Германия, а докторската си дисертация е защитила в Московския химикотехнологичен институт Менделеев.Йордан Соколов е изявен юрист, председател на Народното събрание, бивш министър на вътрешните работи,..
Кюстендил, "Хисарлъка експириънс", на фестивала на приключенията и изживяванията, който открихме снощи в " Добър вечер, София ". Сега сме в съвместната продукция с Програма "Христо Ботев", условно наричана "Семейно РадиоКафе". Пръв гост ни е кметът на Кюстендил, Огнян Атанасов : "Това е страхотно място, нямам търпение да дойде 21:30, когато излизаме..
Фестивал "Хисарлъка експириънс" - Кюстендил е изборът ни за "Добър вечер, София" и за "Радиокафе" на следващата сутрин. Пръв гост е Даниел Петров - Аврам: "Планираме нещата за следващия фестивал веднага след края на предишния. Няма как подобно събитие на подобно място да се направи без подкрепата на общината, която вижда потенциала. Екипът ни е..
Към 1 януари 2025 г. населението на България е било 6 437 360 души, което е с 8121 по-малко спрямо началото на 2024 г.. Това показват последните оценки на Евростат, публикувани по повод Световния ден на човечеството. За сравнение, през 1960 г. населението на страната е възлизало на 7 829 246 души. Населението на Европейския съюз е достигнало 450.4..
“В периода между 6. и 8. клас вече говорим за начало на пубертет и това е период, свързан както с много бързо израстване чисто физически, така и емоционално, психически и социално. Юношите са изправени пред много промени и една от тях е смяната с гимназията и този ключов период, свързан с кандидатстването, изпитите и подготовката за тях”. Това..