В съвместна свързаност в полза на слушателската ни аудитория, днес предаването “Радиокафе“ се излъчва заедно с екип на Радио Благоевград, директно от град Кюстендил. Димитър Кърнев от група D2 е наш събеседник от центъра на Кюстендил.
Той разказа за представлението „Финтът Бекенбауер“, което ще бъде представено от Общински драматичен театър Кюстендил тази вечер, дело на Станислава Ризова, талантлив млад драматург и автор. Музиката на Артак Кулиджанян, а аранжиментът е на Мирослав Маринов. Участват актьори от София и Кюстендил.
D2 в подкрепа на младите таланти в изкуството.
“Така се случи в нашия професионален живот, че отдавна, освен нашата дейност – песни, концерти, винаги гледаме напред – какво се случва с младите поколения в областта на изкуството“, посочи Митко Кърнев. Тук припомняме за проекта „Голямото междучасие“, който група D2 реализира съвместно с училищни групи. Начин да се променя естетиката и средата около нас, е именно ранното присъствие на изкуството в тези среди, както и ако един човек е увлечен от изкуството отрано, толкова по-добър става в тази сфера”, отбеляза той.
Група D2 е свързана с Кюстендил в своята творческа биография. През 2010-2011 година записват в града албума си "Феникс“, раждат се много музикални теми и идеи, които те реализират с днешна дата.
“Бяха много важни 2 години за нас, остана и любовта, заради която казвам, че в Кюстендил съм си у дома“, поясни Митко Кърнев. Градът е изключително красив и с огромен потенциал, допълни той.
Кюстендил има амбицията да се превърне във фестивален център. В града се организират много конкурси и различни изяви насочени към талантливите млади хора, не само от Кюстендил.
“Миналата година със супер групата “Легендите“ свирихме на този прекрасен площад, тази година на 24 август също ще бъдем гости на града с група D2, с един концерт, с който ще отбележим 25-годишнината на групата, каза още той.
Какво могат в близко бъдеще да очакват всички почитатели на групата, чуйте в разговора в звуковия файл.
Кристиян Александров днес е част от музикалната сцена на канадския град Ванкувър, който се намира на едни линия с прочутия си с алтернативните рок банди (и не само) Сиатъл. Но е роден в София. Завършил е Музикалното училище в София с пиано (+перкусии). Там най-добрият му е приятел е друг пианист, Ясен Велчев (Акага и Те). В неговия випуск са „и..
Радиокафе днес се излъчва от величествения Костенски водопад . Йордан Ангелов , кмет на Община Костенец е пръв наш гост и първите му думи са за проектите, по които работи общината, без да се забравят разбира се, и предизвикателствата и решенията: "Водят ме в Копривщица, Панагюрище, рецитирам за да обича и пази България" (Петър). "Четяхме..
Разходката по ул. Георги С. Раковски започва от най-високото ѝ място, с паметника на Вазов и витошката морена, от която да гледа към любимата си планина. Наблизо е Палатата Св.София, дело на арх.Парашкеванов (1929). Там е пл.Николай Гяуров, кръстен по инициатива на Гена Димитрова, която също живее наблизо. Следва историята на Военния клуб - коя всъщност..
Веселина Узунова от ИИИ-БАН за Аспарух Лешников: "Басът на групата Роберт Биберти е завиждал и на Аспарух Лешников, и на евреите в групата. Омразата по онова време се е ширила, дори и между членовете на групата. Аспарух Лешников става плячка на Биберти. След 9 септември 1944 на Лешников не е разрешено да напусне България. Писмата му доказват..
Борис Руменов, чиито псевдоним Борю Зевзека е измислен от проф. Иван Шишманов, е легендарна фигура сред софийските интелектуалци и бохеми през първите десетилетия на ХХ век. Името му е нарицателно, и също както за проф. Александър Балабанов, за него се разказват комични и куриозни случки. Хуморът му е свеж, заразителен и незлоблив, автор е на 15..
Шри – Шри Рави Шанкар гостува отново в България – Константин Драгов и Сана Драгова: "Той е основателят на фондация "Изкуството да живееш", тя е в над 180 държави. Учителят ще има лекция с възможност за въпроси и отговори и най-вече, ще има медитация в залата (НДК - зала 1). Ще е като на концерт. Заедно ще преминем отвъд хаоса. Блаженството е..
Филмът „Гунди“ влиза в британската разпространителска мрежа – режисьорът Димитър Димитров с подробностите: "Много е важно, че филмът продължава като част от програмата на британските кина от веригата "Одеон". Тя е достъпна в сайта им и те са си направили сметка, че не само българи ще го гледат. Като студент там не съм си и мечтал, че някой ден мой..