По-малко от седмица има от публикуването на видеоклипа към новата версия на песента "Дишай" и Тино вече е предизвикал близо 58 хиляди гледания и много коментари.
Парчето е първата съвместна работа между младия изпълнител и украинския музикален продуцент Томаш Лукаш.
Както Тино разказа в студиото на БНР-Радио София, първата версия е отпреди близо 2 години и е част от концертния му филм.
Запознал се е с Лукаш и както обича, предложил да направят нещо заедно.
"Винаги съм искал да създам не толкова запомнящ се припев, колкото нещо отвъд думите и кантото, някоя мелодия, някой хубав бийт, които „хващат“ веднага. Много е тънка границата между „Изразявам себе си“ и „Радвам другите“. Важно е творецът да си изясни за кого и за какво прави нещо."
Тино обича да пише сам текст и музика, развива се като продуцент. Но добавя, че още едно ухо на продуцент е незаменимо предимство. Шегува се, че напоследък доста артисти - дори само в България, са направили песни със същото заглавие.
По думите на артиста, самият той мечтае да създаде такъв хит, че хората да не знаят кой е авторът, да го възприемат като световен фолклор.
Още за песента и видеото чуйте в разговора на Боян Бочев.
Тази вечер започва Десетото издание на фестивала за документално кино Master of Art с прожекция на филм за Франк Синатра и песента му “My Way”. Захванах се с този фестивал, защото ми е страст да споделям изкуство с повече хора. Така 10 години споделяме изкуство, емоции, красота, пътуване във времето. Това е нашият начин да променяме живота към..
Тази седмица изказване на американския президент Доналд Тръмп за Газа породи остри реакции по света. При визитата на израелския премиер във Вашингтон Тръмп заяви, че Щатите ще поемат контрола върху палестинския анклав. Критиките не повлияха на Тръмп и той повтори това намерение. На пресконференцията с Нетаняху Тръмп предложи палестинците да..
Сръбската общност в София организира шествие в знак на подкрепа за студентите и гражданите на Сърбия, които протестират срещу безотговорното управление и корупцията , довели до многобройни трагедии и криза в страната. Проявата е насрочена за тази неделя - 9 февруари, от 11:30 ч. пред посолството на Република Сърбия в София. По време..
Отворени са номинациите за доброволчество на “Time heroes”. “Вече 12 години всички хора, даряващи време си имат дом и той се казва “Time heroes”. За тези 12 години имаме вече регистрирани близо от 100 хил доброволци. Доброволчеството е дариш безвъзмездно от най-ценния си ресурс, който е време и внимание в подкрепа на кауза и на това да помогнеш,..
Регистриран е ръст на постъпилите дела в Районния съд в Кюстендил през 2024 година, сочи анализът на правораздавателното ведомство. Новообразувани са общо 4 418 дела, или със 163 повече спрямо 2023 г. и с 474 повече спрямо 2022 г. През 2024 г. в съда са разгледани 4 888 дела, от които несвършени 470. Наблюдава се увеличение на..
Наскоро Жаклин Вагенщайн получи почетния Орден на изкуствата и литературата на френската държава. Отличието се дава от Министерството на културата на Франция на творци за изключителни постижения в областта на изкуството или литературата и за влиянието им във Франция и по света. Тя получи почетното отличие на церемония във Посолството на Франция от..
На 7 и 12 февруари 2025 г. на Голяма сцена в Младежки театър „Николай Бинев“ предстои премиерата на една от най-забележителните пиеси на Тенеси Уилямс – „Трамвай „Желание“. Преводът е на Евгения Панчева, а режисьорът Антон Угринов работи в екип с Ванина Цандева (сценография и костюми) и Калин Николов (композитор). "Тенеси Уилямс е автор, който аз през..