Задълбочено проучване на спецификите на хазартния бизнес и неговото развитие по света и у нас, преглед на възникването и еволюцията му, регулациите в България, Европейския съюз, САЩ, Азия, Австралия, както и подробности за зависимостта към игрите и последствията представя д-р Кристиян Иванов в съвсем новата книга "Хазартът. Вчера. Днес. Утре?".
Нейното представяне предстои пред публика - на 2 юли, вторник, от 18:30 ч.
"Очаквам всички с интерес към темата в центъра на столицата – в сграда, в част от която след Освобождението е било първото софийско казино", каза с усмивка авторът пред БНР-Радио София.
В книгата има любопитни факти от българската история, свързани с хазарта, поднесен е и сравнителен анализ с добрите практики по света.
"България не стои добре, особено по отношение на прозрачността", вметна Иванов.
Според него пристрастеността към залаганията и бързото забогатяване пълзи като вирус и е добила епидемични размери през последните години. Сред жертвите ѝ има дори ученици, които залагат или играят онлайн покер. Последиците от хазартната зависимост са страшни – пропаднали хора, съсипани семейства, разпадащи се общности. Време е да осъзнаем, че кръвоносната система на хазартния бизнес във всички негови форми и измерения сме самите ние, крайните потребители: играчите.
"Не е нужно хазартът да се забранява. Защото така ще стане по-привлекателен. Една крава не се убива, а се дои. Важна роля в тази област играе психологията на тълпата. Исках да бъда полезен - на участниците, на държавата, на обществото. В книгата има и елемент на предупреждение, защото младите нямат място в хазарта", допълни Кристиян Иванов.
По думите му, върху този научен труд е работил около 4 години. В библиографията са цитирани близо 200 заглавия.
Чуйте разговора на Гергана Пейкова.
Адв. Иван Демерджиев е с приза "Кантора на годината": "Много по-ценно е да получиш колективна награда, отколкото индивидуална. За съжаление има опити да бъде превзета и адвокатурата. Тя често е последна преграда. Политическата криза изглежда като фарс за сметка на хората. Ситуацията в Парламента отслабва държавата. Промените в Конституцията показаха..
Нина-Никол Хамилтън и Зий Ребело за поредна година организират Националните правосъдни награди и Благотворителния бал на юристите: "Делото на годината е изцяло про боно. За пръв път имаме сделка на годината, която е сред най-големите в Европа, милиард и половина. За пръв път имахме и категория за ЧСИ. Благодаря от сърце на художниците, които..
Поли Кинова е дизайнер, носител на приза Златна игла, с дългогодишно отношение към Благотворителния бал на юристите: "Преди повече от 20 г. започнах да експериментирам с материи. Осъзнах, че модата изразява емоции и това е начинът да комуникирам със света. Работата на дизайнера е креативна, но има неизвестност и несигурност, които са част от..
Кои са наградените в 12-те Национални награди за правосъдие „Темида – цената на истината“? Каква е мисията на благотворителния бал на юристите тази година. Говорим за предизвикателствата пред юридическата гилдия в България. В първия час на Радиокафе разговаряме с адв. Христиан Митев – носител на приза "Адвокат в медиите": "Тази година имаше..
Юбилейна изложба на ректора на Националната художествена академия проф. Георги Янков със заглание „Нео Ренесанс“ може да бъде видяна в столичната галерия „Райко Алексиев“. Инсталации, плакати и нови произведения от художника са включени в експозицията. Повече за нея и за изкуството ще чуем от самия Георги Янков: "В изкуството времето е..
Пренасяме се в света на Захарий Зограф - един от прочутите майстори иконописци от периода на Българското Възраждане. Личност, която полага основите на светското изобразително изкуство у нас. Прави го с безспорния си талант, проникновение, със смайващи изкусност и изразителност на образите. Неговият характер и житейски събития обаче продължават да..
Стара София в спомени от Златния фонд на БНР, записани от актьори. Както и записки на софиянци. Началото е с дошлата в столицата от Пазарджик г-жа Рада Киркович, след нея слушаме спомени на Христо Златарев. Разбира се, не пропускаме и тези на Михаил Тенев, Тодор Влайков, Иван Вазов и Елисавета Багряна. Какво е мислел Дондуков за джамиите и какво е..