Задълбочено проучване на спецификите на хазартния бизнес и неговото развитие по света и у нас, преглед на възникването и еволюцията му, регулациите в България, Европейския съюз, САЩ, Азия, Австралия, както и подробности за зависимостта към игрите и последствията представя д-р Кристиян Иванов в съвсем новата книга "Хазартът. Вчера. Днес. Утре?".
Нейното представяне предстои пред публика - на 2 юли, вторник, от 18:30 ч.
"Очаквам всички с интерес към темата в центъра на столицата – в сграда, в част от която след Освобождението е било първото софийско казино", каза с усмивка авторът пред БНР-Радио София.
В книгата има любопитни факти от българската история, свързани с хазарта, поднесен е и сравнителен анализ с добрите практики по света.
"България не стои добре, особено по отношение на прозрачността", вметна Иванов.
Според него пристрастеността към залаганията и бързото забогатяване пълзи като вирус и е добила епидемични размери през последните години. Сред жертвите ѝ има дори ученици, които залагат или играят онлайн покер. Последиците от хазартната зависимост са страшни – пропаднали хора, съсипани семейства, разпадащи се общности. Време е да осъзнаем, че кръвоносната система на хазартния бизнес във всички негови форми и измерения сме самите ние, крайните потребители: играчите.
"Не е нужно хазартът да се забранява. Защото така ще стане по-привлекателен. Една крава не се убива, а се дои. Важна роля в тази област играе психологията на тълпата. Исках да бъда полезен - на участниците, на държавата, на обществото. В книгата има и елемент на предупреждение, защото младите нямат място в хазарта", допълни Кристиян Иванов.
По думите му, върху този научен труд е работил около 4 години. В библиографията са цитирани близо 200 заглавия.
Чуйте разговора на Гергана Пейкова.
Когато денят започне да расте, колекцията от орхидеи в Ботаническата градина на БАН започва почти обилно да цъфти. Именно затова вече 17-а година специалистите организират специализирана изложба през този сезон. Сегашното издание на цветната експозиция ще продължи до 1 март, разказа пред БНР-Радио София доц. д-р Антоанета Петрова от Сектор..
Предварителен анализ на планирането и изпълнението на държавната политика за младежта в България, за периода 2010-2024 г., беше представен от Националния младежки форум. Данните сочат системни пропуски, липса на прозрачност и ефективност, както и опасно нисък приоритет на младежките въпроси в държавната политика. Анализът е изготвен на..
Представяме младия музикант Георги Дачев , който пристига при нас от българската рок столица Каварна. Георги Дачев вече е по-известен като вокалист, китарист и бендлидер на групата "Do Sho band". За него музиката е призвание. Казва, че тя е негово препитание през целия му съзнателен живот. А иначе… "Пропях преди да проходя, още от..
Електромобилите са на фокус в следващото издание на рубриката "Мисли в зелено", която се осъществява между Радио София и Сдружение "Соларна академия - България". Електромобилите са нова вълна в автомобилите, които коренно промениха начина на ползване и на зареждане, коментира пред Радио София Наталия Петрова – "Развитие пазар..
"Грийнпийс“ – България се обръща към институции и дружества от сектора с призив за модернизиране на централното отопление. В серия от срещи и разговори те споделят добрия опит от света и настояват този сектор от енергетиката да започне да навлиза в 21 век. Експертите от "Грийнпийс“ изтъкват като нужда от оптимизация постоянните аварии,..
На последното си заседание, Столичният общински съвет даде мандат за изготвяне на доклад за създаване на общинско дружество – търговец на електроенергия, което да оптимизира разходите за електроенергия в общинския сектор. Според данните на Временната комисия за анализ на количествата и цените на потребяваната електрическа енергия от Столичната община..