Сред темите на “Булевард 2044” днес бяха "Краят на бъдещото" в контекста на технологиите и изкуствения интелект, "Възприятия с емоции" и емоционалната интелигентност като навигатор за бърза адаптация, "Без корупция и измами! Мисия възможна" или "Как да изградим благоденстващо общество и държава". Дълголетието на българите, пред какви предизвикателства ще бъдат изправени днешните български тийнейджъри през 2044.
Чрез специално създадени визуални ефекти сцената на форума “Булевард 2044” днес се превърна в булевард със скамейка и улични музиканти, по който "преминаха" хора от различни поколения със своя визия за бъдещето.
В събитието се включиха общественици, лекари, икономисти, психолози, също и ученици и студенти от Минно-геоложкия университет.
Водещ на събитието беше Девина Василева - сценарист, актьор и режисьор, който умело ще миксира нашето “днес” и нашето “утре”.
"Относно технологиите се надявам да ги има и да улесняват живота ни, но и да не забравяме креативността, и чисто човешки да продължаваме да се развиваме. Според мен, това ни прави цивилизация, а не технологиите“, каза пред Радио София Девина Василева.
Владимир Грънчаров от Еlektrick.me постави на дневен ред възприятията чрез емоция.
"Всеки иска да бъде забавляван постоянно, навсякъде, всеки търси вниманието на потребителя постоянно. Когато възприемаме чрез емоция постигаме много по-добри резултати да предадем посланието, което искаме“, каза той.
Четвъртата и петата индустриална революция и как България успешно ще премине през тях, обсъдиха заедно на сцената Диана Стефанова от "BrightCap Venture" и Траян Траянов от "Заедно в час".
"Светът е преминал през много индустриални революции успешно и се е адаптирал. Това е начин за възход и за развитие“ посочи Стефанова.
"Това, което мен ме мотивира е, че сме изправени пред най-значимия, нерешен проблем,с който България трябва да се справи. Индустриалните и технологичните революции произвеждат и печеливши, и губещи. Това дали България ще се нареди сред печелившите или сред губещите зависи от качеството на нашата образователна система“, смята Траянов.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Снимки: Тони Тончев
"Разговор с психолог. Разбиране и преработка на детските емоции" - е акцентът на организираната тематична среща от Фондация "За нашите деца", която ще се проведе на 22 ноември с родители на деца от 0 до 7 години. Детето показва своите емоции още в утробата на майката, без да има представа и да осъзнава какви са те, това разказа в..
Макар днес да живеем значително по-дълго от нашите предци, основните причини за смъртност остават все същите социално-значими заболявания - сърдечно-съдови, невродегенеративни и метаболитни нарушения. “Когато говорим за анализ на един сложен процес, какъвто е биологичното остаряване, на клетките, тъканите, органите на човешкото тяло и на всички..
Отбелязваме Световната седмица за повишаване осведомеността за правилната употреба на антибиотици. През тази година темата е: “Антимикробната резистентност е невидима, аз не съм“ и има за цел да повиши осведомеността за въздействието на антимикробната резистентност върху живота на хората, като поставя пациентите в центъра на дискусията. Прекомерната и..
Българският фонд за жените отбелазва своите 20 години, 20 години подкрепа за правата на жените в България. Фондът е основан през 2004година от Станимира Хаджичитова и нейни съмишленички. Международната конференция “Феминизмът е за всички“ събра на 14 ноември представители на организации, подкрепени от Българския фонд за жените (БФЖ),..
Фондация за достъп до права (FAR) се присъедини към 29 организации, за да предупреди, че Пактът на ЕС за миграцията и убежището рискува да не успее да защити непридружените деца на границите на Европа. Въпреки че Пактът на ЕС включва редица гаранции за защита на непридружените деца, на практика той вероятно ще изложи децата на още по-големи рискове...
"Мълчанието на майките" е дългоочакваното продължение на криминалната поредица за инспектор Елена Бланко, от испанската литературна сензация Кармен Мола. Също както в предишните три книги – „Кървавата годеница“, "Пурпурната мрежа“ и "Годината на свинята“, историята е едновременно ужасяваща и съкрушаваща. Преводът и този път е на Анелия..
Даниела Белчева е от Варна, живяла е и е работила в Скандинавските страни и откакто си е в България създава фина, елегантна и стилна музика, най-вече на територията на джаза, но не само. За нея 2024 година преминава под знака на третия й албум “Naïve”. Той беше представен в съпътстващата програма на Международния музикален фестивал „Варненско лято“,..