"Най-голямото предизвикателство беше логистиката, планирането преди нея, как да се придвижиш от едно място до друго, къде е стадионът, къде е гарата, къде трябва да отседнеш. Всичко това се планираше детайлно, с нагласата, че транспортът в Германия е на страхотно ниво, било то железопътен, или пък такъв, който е вътре в самия град, метро и всичко останало. Дори самолетите очаквахме да бъдат доста точни, но всичко се оказа тотално обратното", каза тя.
Относно феновете Францова отбеляза, че е имало доста семейства и деца, но е имало и по-крайни, които са били в определени сектори. Англичаните като фенове са били най-трудни и с тях винаги е имало проблеми, докато балканците, и шотландците са били най-възпитани. Но по думите й бдителността на органите на реда е била на високо ниво.
"Когато си на работа не можеш изцяло да се насладиш на двубоя и на момента, защото ти постоянно мислиш колко е часът, кога трябва да се включиш, къде, какво да кажеш. Но може би най-емоционалното беше откриването, защото има програма преди това, първи мач, очаквания, една страхотна победа на Германия, старт на домакините. Които като фенове са доста равнодушни и нямат толкова емоции, по-студени са", каза тя. И уточни, че на моменти е трябвало да импровизира.
Францова отбеляза, че Мюнхен и Берлин са местата, в които стадионите са били най-респектиращи. Но пък в Лайпциг и Щутгард е било най-спокойно и един час след двубоя властите са организирали много бързо почистване.
С коментар по темата се включи и Бюлент Мюмюнов.
Той уточни, че пътуванията не са леки а как се е справял с английските запалянковци каза:
"Люлбимото ми е с португалците, аз просто на това живо включване изчезнах в тълпата. Имах и две живи връзки с испанци, които ме вдигат във въздуха, а с англичаните пък направих дебют с това някой да ме залее с бира. Общо взето формулата е една - просто трябва да имаш нещо в главата, което да кажеш пред камерата в рамките на минута и половина и всичко друго е импровизация. Получава се някакъв микс между опит за обобщаване на събитията, някакъв твой коментар и тоталния хаос около теб, който опитваш да го вкараш в някакви рамки".
По думите му има много колоритни футболни почитатели като албанците и нидерландците, които създават настроение и могат да направят паметни живите връзки както за зрителя, така и за репортера. Най- "сухи" и неатрактивни според него са феновете на Германия.
Францова отбеляза, че най-много са се отличили по-малките отбори и това най-вероятно се дължи на умората при топ състезателите.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Цвятко Кадийски за представянето на книгата за първия български ротарианец Събо Николов: "В САЩ, само 10 години след основаването на Ротари клуб, той става член на клуба доста преди появата на клуба през 30-те в България. Майка му е сред основателките на Евангелистката църква в Панагюрище. Събо се бори сам в живота, отива в Пловдив, после в..
Актрисата Каталин Старейшинска за пиесата "Малки красиви неща" в Театро: "Пиесата е съставена от документални истории от една анонимна рубрика, поета в 2010 от нов човек под името "Шугар". Отговорите са доста откровени, свързани са с лични истории и това прави пиесата доста достъпна, всеки би се припознал с нещо в нея. Историите текат на принципа..
Стефан Драгостинов за предстоящия спектакъл по случай годишнината на Драгостин фолк национал: "Създали сме 11 диска с фолклорни песни и инструментална музика с безброй турнета по цял свят. Песните са свързани с фолклорните традиции на много региони освен шопския, една от тях е родопската Рофинка. Марияна Павлова, най-ниският глас в света си дойде от..
Кауза за бебе със злокачествено заболяване събира на благотворителен фестивал , представен ни от Мая Цанева от "Безопасни детски площадки": "Ще бъдем в отоплената тента пред стадион "Академик" и ще съберем лепта от хората, за да може бебето да порасне. Там ще има и детска площадка на закрито. Много красиви и вкусни неща, изработени от доброволци...
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.
Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..