"Глобите колкото и да се завишават, те ако не бъдат ефективно наложени на нарушителите да бръкнат по някакъв начин в техния джоб, те не са ефективна мярка. Събираемостта може ефективно да дисциплинира тези хора, това е първата стъпка. Втората стъпка е, когато един нарушител има глоби, които не са съпоставими с доходите, има нарушители, които имат глоби над 3-4 хиляди лева на месец, тогава трябва да се намеси и НАП, за да се види какви са доходите на съответния водач и дали са съпоставими с глобите, които плаща", сподели той.
Ще се загубят ли избиратели с приемането на този закон?
"За мен лично е по-добре да се изгубят избиратели, отколкото да се губят човешки животи. Ще дам един много прост пример: когато трябваше да се направи актуализация на бюджета на България, политическите сили намериха воля, обединиха се и в крайна сметка гласуваха тази актуализация и нещата продължиха. А когато става въпрос за Закона за движение по пътищата, той в никакъв случай не е маловажен, защото всеки ден, както и днес за съжаление, хора не се прибират в къщи", категоричен е Дунев.
Относно измененията за ГТП той посочи, че ако автомобил, който не покрие нормите за димност няма да може да мине преглед. При тунингованите автомобили, чиито собственици след преминаване на технически преглед връщат настройките, тук идва гражданското самосъзнание, като такъв автомобил трябва да бъде сниман и докладван на съответните органи. Що се отнася до бензиновите автомобили новото е, че процесът е дигитализиран и нормите, които са заложени са синхронизирани с нормите в Европейския съюз, каза Дунев.
Той посъветва бъдещите собственици на автомобили втора употреба, че трябва да са внимателни и преди да направят покупка задължително да минат през сервиз, или пункт за ГТП.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
В последния ден от седмицата, водещият на публицистичнотго предаване "Форум" Лъчезар Христов обсъди със седмичните коментатори следните теми: МВР се мобилизира в издирването на черна пантера, пума или друг едър хищник, забелязан в района на Шуменското плато; НАП: Скокът на цените е "чиста спекула", не инфлация; Българите планират да..
Столичната община ще обезопаси допълнително рискови пешеходни пътеки. Ще бъдат поставени и нови камери за скорост, съобщиха от СО. По нареждане на кмета на София Васил Терзиев, съвместна група от експерти на Столичната община и отдел "Пътна полиция“ при СДВР, са извършили огледи на рискови пешеходни пътеки на територията на София и са набелязали..
Ивайло Петров, познат от група от Cool Den, гостува за първи път в предаването "Добър вечер, София" в качеството си на музикант от друга група, заедно с Павел Ангелов. Новата група, наречена The Breakthrough, се състои от шестима музиканти - Гален Николов- саксофон и тромбон, Ивайло Петров - акустична китара, Калоян Паунов- бас, Никола..
Традиционният събор на село Ковачевци, Перник се провежда днес, но освен песни и танци, в някои от населените места към общината има режим на водата, а в други - забрана за използване на питейна вода за поливане на градини, пълнене на басейни и почистване на автомобили. Докога ще продължи режимът и какви мерки са взети, за да се разреши водният проблем,..
В рамките на два дни - на 19 и 20 юни 2025 г. институт GATE към СУ „Св. Климент Охридски“ бе домакин на четвъртото издание на Spinoff Conference - международен форум, посветен на превръщането на научни открития в устойчиви бизнес решения чрез високотехнологични спиноф компании. Повече от 300 участници от повече от 20 държави бяха тук в София за..
Светът гледа тревожно към случващото се между Израел и Иран. Американският президент Доналд Тръмп заяви, че ще реши дали Щатите ще действат срещу Иран в рамките на следващите две седмици с мотива, че има възможност за преговори за ядрената програма на Иран. Какви са последните сигнали от Вашингтон? Вчера имаше планирана среща между външния министър..
Когато слънцето е най-високо, а денят – най-дълъг, КвАРТал се събужда с нова енергия! В уикенда на лятното слънцестоене – от 20 до 22 юни, сърцето на стара София ще се превърне в оживена сцена за музика, танци, култура, вкусове и градски ритъм. Ще отпразнуваме началото на лятото под открито небе, със свободен дух, отворени улици и усмивки,..