Българската предприемаческа асоциация (BESCO) организира първото издание на "Hall of Fame - Зала на славата на българските предприемачи", което ще се проведе на 11 ноември тази година, съобщиха от неправителствената организация, която обединява стартъпи, инвеститори, правителство, институции и други заинтересовани страни, свързани с иновациите.
Целта на събитието е всяка година да отличава човек от екосистемата на стартъпите на база успеха, който е постигнал и влиянието, което има за развитието на предприемаческата среда и страната ни, посочват от BESCO.
"Hall of Fame" ще се състои на голямата сцена на Народния театър, правейки символична връзка между мястото, свързано исторически с културата и ценностите ни през последните 130 години и хората, които са пример за нови ценности, и които гледат напред към бъдещето, посочват организаторите.
Номинациите
Критериите, по които ще бъде отличена първата личност в "Зала на славата", са да се помогнала за развитието на предприемаческата екосистема в период от над 10 години, да има безспорно добра репутация, да не бъде активна политическа личност към момента на номинация, да не е член на Управителния съвет на BESCO.
До вчерашния ден, 11 август 2024 г. всеки член и последовател на BESCO имаше възможност да назове името на този, който вярва, че заслужава да бъде номиниран.
Гласуването
В следващия етап на гласуване ще преминат топ 10 личности, получили най-голям брой номинации. От 19 до 31 август ще протече гласуване, в което журито, съставено от над 100 покровители на BESCO, ще избере победителя.
Повече разказа пред Радио София Добромир Иванов – изпълнителен директор на Българската предприемаческа асоциация:
"Причината да организираме цялото събитие е желанието ни да покажем пред по-широка част от обществото, че в България на фона на негативните неща, които често се случват по примера на Олимпийските игри, които ни показаха, че има хора, с които можем да се гордеем, които стават най-добрите в света и това е прекрасно и може да ни обедини като нация, така и отвъд спорта, в предприемачеството и бизнеса. Има хора, с които можем да се гордеем, да са лице на страната ни, които създават продукти и услуги използвани по цял свят. Успешни българи, различни от общоприетия стереотип за бизнесмена с ланеца, чалгата и джипа. Възприятие отминало и остаряло, че новите модели пример за младите хора са тези, които са избрали да останат в България с труда, образованието и идеите си на улицата няма как да ги познаеш. Че са хора, които обикалят целия свят, правят инвестиции със световно известни личности. Да покажем, че тези хора ги има и в България се случват всеки ден смислени добри неща", изтъкна той.
Чуйте повече от разговора на Данаил Конов в звуковия файл.
Цвятко Кадийски за представянето на книгата за първия български ротарианец Събо Николов: "В САЩ, само 10 години след основаването на Ротари клуб, той става член на клуба доста преди появата на клуба през 30-те в България. Майка му е сред основателките на Евангелистката църква в Панагюрище. Събо се бори сам в живота, отива в Пловдив, после в..
Актрисата Каталин Старейшинска за пиесата "Малки красиви неща" в Театро: "Пиесата е съставена от документални истории от една анонимна рубрика, поета в 2010 от нов човек под името "Шугар". Отговорите са доста откровени, свързани са с лични истории и това прави пиесата доста достъпна, всеки би се припознал с нещо в нея. Историите текат на принципа..
Стефан Драгостинов за предстоящия спектакъл по случай годишнината на Драгостин фолк национал: "Създали сме 11 диска с фолклорни песни и инструментална музика с безброй турнета по цял свят. Песните са свързани с фолклорните традиции на много региони освен шопския, една от тях е родопската Рофинка. Марияна Павлова, най-ниският глас в света си дойде от..
Кауза за бебе със злокачествено заболяване събира на благотворителен фестивал , представен ни от Мая Цанева от "Безопасни детски площадки": "Ще бъдем в отоплената тента пред стадион "Академик" и ще съберем лепта от хората, за да може бебето да порасне. Там ще има и детска площадка на закрито. Много красиви и вкусни неща, изработени от доброволци...
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.
Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..