Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Овча Купел" отбелязва Съединението

Ангел Стефанов

На 6 септември в парка на кв. "Овча Купел" ще бъде отбелязан по традиция районния празник, посветен на деня на Съединението. В програмата са включени много изненади, както и посетителите ще имат възможност да получат безплатна читателска карта за 1 година от мобилния бус на Столична библиотека.
 Подробности разказа кметът на района Ангел Стефанов.

"6 септември е празник на район "Овча купел" преди да стане национален празник. Това е 36-ото ни поредно издание на празника. За тази година ние подготвихме две подгряващи събития, които мога да кажа, че преминаха доста успешно. Едното беше "Спорт и туризъм в Люлин планина", която също се намира в район "Овча купел" и другото е "Кино под звездите" с български филми, които се прожектираха на 1, 2 и 3 септември в парка в Овча купел", каза той.

По думите му програмата за празничния ден включва театър за най-малките, демонстрация за безопасност на движението и демонстрация на първа помощ. Следобедната програма включва фолклор и рок, с различни известни у нас групи.

"Овча купел е краен район и като такъв има нужда от съединените усилия на всички граждани да можем да вървим бързо напред и с бързи крачки да достигнем другите райони, които дори в момента смея да кажа, че са по-добре облагородени, по-добре развити. При нас тепърва влиза това бурно строителство и изграждане на инфраструктура, от няколко години се радваме и на метро, но всичко това изисква много довършителни работи и много детайли, които трябва да се подобряват в градската среда. В този смисъл имаме нуждата от подкрепата на всеки един гражданин, от добрата воля, от помощта за да се случат както трябва тези неща", заяви Стефанов.

Той посочи, че предстои реставрация на банята, но предстои големият въпрос как ще се управлява тази сграда и тази баня. Той изяви надежда, че Столична община ще предложи решение на въпроса. Подобен е казусът и с банята в кв. Горна баня. Ще бъде изградено и футболно игрище.  

Подробности можете да чуете в звуковия файл.

По публикацията работи: Никола Стоянов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Целувката на Юда.
Стенопис от Охрид, 1259 г., детайл

На Велики четвъртък се припомня Тайната вечеря

На Велики четвъртък се припомня Тайната вечеря, на която е установено тайнството причастие. На тая вечеря Христос, като завещал новата заповед за любов към всички, заявил на учениците си, че ще бъде предаден. В недоумение учениците питали, кой ще стори това. Запитал и Юда, и Христос му отвърнал тъй кротко, че другите не разбрали. Юда станал, излязъл и..

публикувано на 17.04.25 в 08:43

В район "Младост" канят на тридневен Великденски фестивал

Столичният район "Младост" организира тридневен Великденски фест от 17 до 19 април, съобщиха от администрацията на района, която го организира заедно с партньори. "Да отпразнуваме заедно един от най-светлите християнски празници – Великден. Каним всички жители на Младост в Гранд Каньон парк, бул. “Александър Малинов”, на спорт, арт-занимания и..

публикувано на 17.04.25 в 07:50

Очаква ни топъл и слънчев четвъртък

Над по-голямата част от страната ще преобладава ясно време. По-значителна облачност ще има над Западна България, но ще е без валежи. През деня ще бъде предимно слънчево. След обяд над планинските райони в западната половина от страната ще има временни увеличения на облачността, но само на изолирани места там ще превали краткотраен дъжд, съобщават от..

публикувано на 17.04.25 в 07:10

"Форум", 16.04.25: Премахването на незаконните постройки край "Захарна фабрика" и интеграцията на ромите

Събеседниците в коментарното предаване "Форум" тази седмица са: Владислав Панев  - икономист и политик. Бивш съпредседател на Зелено движение и бивш член на председателския съвет на обединение Демократична България и Христо Радков  - шеф на Българско обединение на шофьорите, бивш председател на  Менса България. Заедно с водещия Константин Лавсов..

публикувано на 16.04.25 в 18:25
 Богдана Панайотова

Богдана Панайотова е новият главен архитект на Столичната община

Кметът на София Васил Терзиев назначи днес арх. Богдана Панайотова за главен архитект на Столичната община. Арх Панайотова беше избрана от 7-членна конкурсна комисия, след прозрачен конкурс пo реда на Зaĸoнa зa държавния служител и Наредба за провеждане на конкурсите и подбора при мобилност на държавните служители, в три кръга - тест, практически..

публикувано на 16.04.25 в 17:50

С тържествена церемония връчиха знамето на 22-я ученически гвардейски отряд в Елин Пелин

По-рано през деня се състоя тържествена церемония по връчването на знамето на 22-ят ученически гвардейски отряд към Средно училище “Васил Левски”, в гр. Елин Пелин. Събитието се състоя на централния площад на града под патронажа на президента на Република България Румен Радев. На мястото имаше множество жители и гости на общината, а началото на..

публикувано на 16.04.25 в 16:40

Български музиканти се събират отново на сцена в подкрепа на свой колега

На 17 април предстои вторият благотворителен концерт, в който ще участват български групи и музиканти, в подкрепа на своя колега, рокаджията Янко Бръснаря, който след тежък инсулт е в тежко здравословно състояние. Събраните средства от концерта ще отидат за лечението му.  Екипът на  "Добър вечер, София“ гостува със своето открито студио на..

публикувано на 16.04.25 в 16:35