"Има хора, които вярват в плоската земя, има хора, които вярват в невероятни неща в живия живот, без Холивуд да им го предлага. Но понеже става въпрос за моята професия, тук е малко автобиографична книгата, все пак говорим за кино основно и това е една илюзорна представа за света в по-голямата си част, в този контекст е светът на илюзиите. Изобщо не съм мислел да става книга от това. Тези разкази се родиха по време на пандемията, когато ни заключиха и за една година бяхме в карантина. Работата спря, нямаше какво да се прави, седяхме по къщите си и ровехме в социалната мрежа. И аз започнах да ги пиша едно по едно като някакви автоиронични смешни неща и да ги пускам", сподели Тодоров.
Той добави, че тези истории са събрали аудитория, която е започнала да му внушава, че това нещо не бива да остане така, а трябва да се появи в книжна форма. Тодоров е решил, че трябва да намери връзка между ироничното и информативната част, която да подскаже неща от кухнята, които е видял.
"Къде се намираме ние в цялата тази каша? Аз понеже прекарвам вече втора година по-дълго време тук с надеждата да правя кино в България, това е описано на края на книгата - защо съм се върнал тук и какви са ми намеренията. И понеже малко или много този свят го изживях, изработих ги тези неща и то от всяко хубаво нещо най-хубавото омръзва. В един момент на възраст реших, че трябва да направя нещо друго, някакво по-авторско кино. И къде - естествено в България. И се сблъсквам тук с една среда, която е много враждебна, много токсична бих казал. Аз го очаквах, но не знаех до каква степен. Всъщност проблемите не са външни, а са вътрешни в гилдията, хората не се обичат и си пречат. Това нещо ме шокира и все още не мога да си го обясня", каза той.
И допълни, че една голяма част от хората, които правят кино не се интересуват от публиката си, те я игнорират тотално. Единствено ходят по фестивали, като смятат, че публиката е глупава и няма да ги разбере.
"Нерядко правят посредствени филми, като се оправдават, че те са артхаус и просто хората са тъпи да ги схванат. Хората не са глупави. Хората много добре знаят кое е добро и лошо, дори да не са образовани в тази посока. И мисля, че тук трябва да се работи много сериозно в посока да се спечели българската публика обратно в киносалоните за българско кино", заяви Тодоров.
Той сподели, че филмът, който иска да направи е адаптация на автобиографичен роман на един човек от Созопол, който е бил крадец. Тодоров е кандидатствал в НФЦ, спечелил е субсидия и има надеждата, че лентата ще се осъществи.
Никога не се откъсвал духовно от България, артистът отбеляза, че компактността на София му допада повече, отколкото Лос Анджелис.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Георги Белстойнев, освен самоковски художник, е първият уредник на музея на Димчо Дебелянов в Копривщица. С помощта на уредника на самоковския музей Любомир Николов. Слушаме Елена Белстойнова, дъщеря на художника: "Той рисува своите чувства към обикновения човек. Не знам да е правил опити в модерните течения. Остана верен на красивото в природата и у..
Българка ражда на княз Александър Батенберг три двойки близнаци за 7 години Образован, строен, мъжествен, много красив, с бадемови весели очи, с тънки вежди, бяло лице с алени бузи и черни засукани мустачки, 22-годишният княз Александър Батенберг веднага прави много силно впечатление на всички, които се стичат да го посрещат на българска земя...
През следващото денонощие ще се задържи облачно. Почти в цялата страна ще вали дъжд, съобщиха от НИМХ. Обилни и продължителни ще са валежите в западните, южните и централните части от страната. На места и в Източна България ще вали дъжд, придружен с гръмотевици. В повечето райони ще духа умерен източен вятър. Минималните температури ще бъдат между 4° и..
В деня на представянето на книгата "Литературната журналистика в България" , във "Форум" като коментатор гостува един от авторите в изданието – политологът доц. Иво Инджов . Водещият Лъчезар Христов предложи темите, а доц. Инджов прие и разсъждава по: Блокада на парламента и кратки сблъсъци с полицията. Хиляди протестираха срещу Бюджет..
Актуалната ситуация във ВиК сектора; приоритетите за следващия бизнес план на "Софийска вода", планираните инвестиции с акцент върху развитието на проекта за мини ВЕЦ-ове в столицата и как въвеждането на еврото в България ще се отрази на клиентите – тези теми бяха дискутирани в годишната среща разговор с мениджмънта на компанията...
"Нашите деца, нашата отговорност: (не)поправимото в очакване на работещи решения." Под този наслов фондация "Лъчезар Цоцорков" представи данни от национално представително проучване за нагласите на българите към насилието над и сред децата . Целта на инициативата е провеждане на дългосрочна информационна кампания, посветена на преодоляването..
На 1 декември Академията за мода ще връчи годишните си награди "Златна игла", с които отличава най-добрите български дизайнери и модни творци, както и най-добрите постижения на световни имена в лайфстайла и модния бизнес. “Естествено, че вълненията (за гала вечерта) продължават. Те няма да спрат и след като мине кулминацията по награждаването, тъй..