Обща молитва за мир ще се проведе едновременно на четирите контитента на 21 септември, международен ден на мира.
Ричард Гиър, Дийпак Чопра, Мадона, политици, бизнесмени, йога студия от няколко български града, както и индивидуално практикуващи йога българи се присъединяват към Общата молитва.
Инициативата започва в Унгария през 2020 г. с движението "Силата на жените", създадено от Кръга на свещените жени Ánanda. Една от техните мисии е стартирането на международната молитвена верига "Заедно за мир".
С годините "Общата молитва за мир" се превръща в глобално събитие, обединяващо хора от цял свят в колективна молитва за мир и благоденствие.
"Във време на войни и военни конфликти е важно да бъдем солидарни", каза актьорът и продуцент Алекс Алексиев, който тези дни се върна от Украйна и подкрепя инициативата в България.
Идеята е духовни центрове, организации и отделни лица да създадат молитвена верига по целия свят.
На специално създадения сайт всеки може да сподели своята лична молитва.
Всяка лична молитва за мир, ще стане част от общия хор на надеждата. Прошепнат призив за единство, искрено желание за мирен свят, послание за смирение. Приносът на всеки е важен. Заедно можем да създадем вълна от позитивна енергия, която да премахне границите и обедини културите.
Инициативата е вдъхновена от вярата, че колективната енергия на положителните мисли и намерения може да промени света.
"Това, което ме провокира да подкрепя инициативата са ужасните мисли за войната в Украйна, която е на шест часа път с кола от София, болезнените срещи с украинските бежанци – жени, по-възрастни хора и дечица. Често съм се обаждал на близки приятели, които знам, че имат силни молитви, да се молят за други близки приятели, които преминават през нещо тежко. Звънял съм, защото знам, че се събират, така се култивира някаква енергия, случва се, има необясними неща", сподели актьорът Алекс Алексиев.
Чуйте какво сподели той.
"Предимството на първите" е слоуганът на Радио Стара Загора - днешното предаване е съвместна продукция с тях и е посветена на 100-годишнината на Старозагорската опера: Началото е с краеведа Снежана Маринова , администратор на страницата Наш'та заара нийде я няма :
Габриел Тачев за Историческа работилница "Люлин" и посветената на квартала експозиция: "Идеята започна като на шега - открихме първа витрина, която да стане част от музейна експозиция. Общият брой експонати са за две витрини. Започваме с предисторията: Модерно предградие като майката на Люлин. До 1976 кварталът се казва "Модерно предградие". Имаме..
Лилия ИлиЕва, aвторката на книгата с интервюта с 33-ма известни български мъже „Заведи ме в теб“, разкрива какво са ѝ споделили за любовта някои от героите ѝ в книгата. Актьорът Андрей Баташов ѝ изповядва: „ М исля, че взаимоотношенията между двама души зависят от качеството на информацията, която протича между тях, дали е точна, ясна и..
Мобилното студио на предаването „Радиокафе“ се настанява удобно на сцената на #гудгейм Lan Party 2025 . На 24 май – празника на българската просвета, култура и писменост, темите ще са предизвикателен фюжън между видео игрите и българския език. С разнообразните гости в три часовото предаване, ще проследим как се променя общуването в дигитална среда,..
Седмицата завършва с коментаторите във "Форум" – Адриана Диканчева и Никола Атанасов. Заедно с водещата Елена Пъневска, те дискутираха по различни теми от деня: - ПП "Възраждане“ апелират министерствата да разгледат членствата в различни НПО и да прекратят такива, които не носят полза за държавата - Тръмп блокира възможността..
Столичната библиотека отбелязва Деня на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност с фотодокументални изложби, литературни четения и Ден на отворените врати. Празничната програма за 24 май ще започне в 11.00 часа, а софиянци и гости на столицата могат да посетят Централната сграда на пл. "Славейков“, да разгледат..
Третото издание на Нова българска типография демонстрира постиженията на българските дизайнери, работещи в областта на калиграфията, летеринга, шрифтовия дизайн и типографията след 2019 година. Повишеният интерес към изкуството на шрифта през последните години създаде поле за изява на много автори и повиши критериите и очакванията на широката..