Обща молитва за мир ще се проведе едновременно на четирите контитента на 21 септември, международен ден на мира.
Ричард Гиър, Дийпак Чопра, Мадона, политици, бизнесмени, йога студия от няколко български града, както и индивидуално практикуващи йога българи се присъединяват към Общата молитва.
Инициативата започва в Унгария през 2020 г. с движението "Силата на жените", създадено от Кръга на свещените жени Ánanda. Една от техните мисии е стартирането на международната молитвена верига "Заедно за мир".
С годините "Общата молитва за мир" се превръща в глобално събитие, обединяващо хора от цял свят в колективна молитва за мир и благоденствие.
"Във време на войни и военни конфликти е важно да бъдем солидарни", каза актьорът и продуцент Алекс Алексиев, който тези дни се върна от Украйна и подкрепя инициативата в България.
Идеята е духовни центрове, организации и отделни лица да създадат молитвена верига по целия свят.
На специално създадения сайт всеки може да сподели своята лична молитва.
Всяка лична молитва за мир, ще стане част от общия хор на надеждата. Прошепнат призив за единство, искрено желание за мирен свят, послание за смирение. Приносът на всеки е важен. Заедно можем да създадем вълна от позитивна енергия, която да премахне границите и обедини културите.
Инициативата е вдъхновена от вярата, че колективната енергия на положителните мисли и намерения може да промени света.
"Това, което ме провокира да подкрепя инициативата са ужасните мисли за войната в Украйна, която е на шест часа път с кола от София, болезнените срещи с украинските бежанци – жени, по-възрастни хора и дечица. Често съм се обаждал на близки приятели, които знам, че имат силни молитви, да се молят за други близки приятели, които преминават през нещо тежко. Звънял съм, защото знам, че се събират, така се култивира някаква енергия, случва се, има необясними неща", сподели актьорът Алекс Алексиев.
Чуйте какво сподели той.
Адв. Иван Демерджиев е с приза "Кантора на годината": "Много по-ценно е да получиш колективна награда, отколкото индивидуална. За съжаление има опити да бъде превзета и адвокатурата. Тя често е последна преграда. Политическата криза изглежда като фарс за сметка на хората. Ситуацията в Парламента отслабва държавата. Промените в Конституцията показаха..
Нина-Никол Хамилтън и Зий Ребело за поредна година организират Националните правосъдни награди и Благотворителния бал на юристите: "Делото на годината е изцяло про боно. За пръв път имаме сделка на годината, която е сред най-големите в Европа, милиард и половина. За пръв път имахме и категория за ЧСИ. Благодаря от сърце на художниците, които..
Поли Кинова е дизайнер, носител на приза Златна игла, с дългогодишно отношение към Благотворителния бал на юристите: "Преди повече от 20 г. започнах да експериментирам с материи. Осъзнах, че модата изразява емоции и това е начинът да комуникирам със света. Работата на дизайнера е креативна, но има неизвестност и несигурност, които са част от..
Кои са наградените в 12-те Национални награди за правосъдие „Темида – цената на истината“? Каква е мисията на благотворителния бал на юристите тази година. Говорим за предизвикателствата пред юридическата гилдия в България. В първия час на Радиокафе разговаряме с адв. Христиан Митев – носител на приза "Адвокат в медиите": "Тази година имаше..
Юбилейна изложба на ректора на Националната художествена академия проф. Георги Янков със заглание „Нео Ренесанс“ може да бъде видяна в столичната галерия „Райко Алексиев“. Инсталации, плакати и нови произведения от художника са включени в експозицията. Повече за нея и за изкуството ще чуем от самия Георги Янков: "В изкуството времето е..
Пренасяме се в света на Захарий Зограф - един от прочутите майстори иконописци от периода на Българското Възраждане. Личност, която полага основите на светското изобразително изкуство у нас. Прави го с безспорния си талант, проникновение, със смайващи изкусност и изразителност на образите. Неговият характер и житейски събития обаче продължават да..
Стара София в спомени от Златния фонд на БНР, записани от актьори. Както и записки на софиянци. Началото е с дошлата в столицата от Пазарджик г-жа Рада Киркович, след нея слушаме спомени на Христо Златарев. Разбира се, не пропускаме и тези на Михаил Тенев, Тодор Влайков, Иван Вазов и Елисавета Багряна. Какво е мислел Дондуков за джамиите и какво е..