„С неясно мнозинство в Общинския съвет, трудно минават важни решения. От друга страна, в Столичната община влязоха съвсем нови хора. Те се стараят да подредят нещата по нов начин, да се работи да се общува по нов начин. Аз мисля, че промяната е видима“, посочи Павлов.
По думите му, в последно време сигналите от граждани са намалели и призова за това да се използват официалните информационни канали на общината.
Константин Павлов коментира и бурното строителство в „Лозенец“ и по-конкретно в новите квартали на района.
„Общината е изостанала с десетилетия с изграждането на инфраструктура – улици, канализация, училища, детски градини. Има и нещо друго – докато се строи сградата и минават тежките камиони, те амортизират вече построеното. Освен това, когато улицата не е изградена по проект, а е частна – такива случаи имаме повече от половината в новите квартали, тогава улицата не съществува в правния мир и ако някой я разкопае, няма правно основание да се ремонтира“, коментира кметът на „Лозенец“.
Той добави, че е против отделянето на кварталите „Манастирски ливади“, „Малинова долина“ и „Кръстова вада“ в отделен район.
„Едно прерайониране е изключително тежка задача, въпреки че на хората им изглежда лесно просто да се начертаят нови линии на картата. Ние още не сме преодолели последствията от последното райониране в края на 80-те години“, каза Павлов.
Според него сегашното райониране е добро, тъй като дава възможност на районите да се развиват към новите квартали. В новите квартали все още има потенциал, пространства“, посочи кметът на „Лозенец“.
Константин Павлов добави, че в момента тече разширение на 141-а и 193-а детска градина. Изграден и изцяло нов физкултурен балон в 122-о училище. Той посочи, че отдавна се чака и саниране на 35-о училище, но процедурата се бави, тъй като се очаква съгласуване с Института за паметниците на културата.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Представяме едно от лицата и гласовете на радио София - журналистът и музикален редактор Лили Големинова, водещата на "Радиокафе", "Моята друга музика" и на новото предаване "Музиката на града": "Радиото присъства в живота ми откакто съм се родила на "Др.Цанков" 12. Дядо ми е бил създател на един от първите радиооркестри. Съдбата повели да се върна..
С д-р Йорданка Господинова – един от първите хранителни коучове у нас, говорим за здравословното хранене през зимния сезон: "Зимният сезон има своите красоти, но и предизвикателства като промяна на динамиката на живот. Обездвижване и застояване са сред особеностите му, както и малкият избор на пресни плодове и зеленчуци. Философията да прекарваме..
С урбаниста Здравко Петров говорим за някои от сградите по ул.Граф Игнатиев: "Улицата е наследник на стар сокак по направление Самоков. Затова и името ѝ е било Самоковска. Около т.н.Черна джамия (Св.Седмочисленици) е била една от най-богатите турски махали, с мегдан кафене-башъ (пл.Славейков). Улицата започва от отклонението на ул.Алабинска. Там е и..
"Рози срещу насилието“ е активистки проект, създаден с цел повишаване на информираността относно домашното и джендърното насилие. Концепцията е хората заедно да изплетат лилави рози и да ги поставят на видно обществено място в града. Това е форма на активизъм, известна като „yarnbombing“, която използва плетенето като начин да се привлече внимание към..
На 9 и 10 ноември се провежда последният за годината Фестивал на легалните графити Мостъ 3, който ще преобрази железопътния прелез на бул. "Ботевградско шосе". Това събитие събира на едно място някои от най-талантливите графити и стрийт арт артисти, които вдъхват нов живот на градската среда. Портрети на известни български спортисти като Георги..
Силата на промяната: 19 благотворителен бал на фондация „Сийдър“ обединява дарители за по-добро бъдеще на най-уязвимите. Александрина Димитрова, изп. директор на фондацията с подробностите и каузите: :"През годините съдействаме по замяната на държавните институции с центровете от семеен тип. Голяма част от децата са с физически и ментални..
Фестивал на чая FesTEAval събира на едно място любителите на ароматната гореща напитка и обединява култура, образование и изкуство. В рамките на фестивала ще бъдат представени разнообразни чаени предложения от цял свят, комбинирайки както традиционни, така и модерни вкусове. Чаят ще бъде съчетан с културни демонстрации и лекции, за здравословния..