"Един танц, една кауза, едно сърце – заедно за Цвети" е мотото на благотворителен концерт с кауза, който ще се състои в събота, 19 октомври. Под този надслов са обединени и други фолклорни състави, заедно с Шопския ансамбъл, чиято солистка и танцьорка е била Цвети Борисова.
Поради влошеното здраве тя не е могла да бъде част от ансамбъла по време на изявите му в чужбина. Впоследствие се оказва, че диагнозата е изключително тежка. За лечението на Цвети Борисова в Германия са нужни 250 хиляди евро.
"Искаме да помогнем като направим този концерт. Досега няколко вече са осъществени и ще правим още. Подкрепя ни цялата общественост – ръководства на общини, кметове, за което сме много благодарни", разказа Боби Ковачев от Шопския ансамбъл "Ради Радев" от град Елин Пелин.
Той подчерта, че когато възникне подобен случай, всички са солидарни и се включват с каквото могат.
Всички приходи от събитието ще отидат за каузата в подкрепа на Цветелина Борисова.
"Това, което зависи от нас сега, е да помогнем за събирането на сумата и за дадем кураж на Цвети и семейството ѝ", посочи още Ковачев.
Чуйте още в разговора на Лили Големинова в звуковия файл.
Павел Балев безспорно е един от най-успелите български диригенти зад граница. Реномето му в Европа е впечатляващо високо. Това се дължи на задълбочените му познания, прекрасното познаване на репертоара, детайлната подготовка за всеки ангажимент и изключителната му работа с оркестъра. И на интересните и често необичайни програми, които конструира..
Краят на сладкарница “Цар Освободител” е по-тривиален от очакваното: На 8 септември 1945 във в-к Отечествен фронт се говори за сладкарницата като сборно място на другарите Тодор Павлов и подобни за "народно въстание" на сутринта на 9 септември. Пак там са се продавали билети за джазова вечер. В последствие в 1946, друг вестник говори за..
Светлана Мухова и новата ѝ книга "Извори за миналото на Копривщица от османските архиви": "Църквата е построена във времето, когато е създаден регистъра на мъжкото население. Над 10 годишните деца работят, около 60% от мъжете работят извън родното си място, дори 12 годишни деца работят с предприемчивите си родители в европейска Турция, Гърция. Описът..
Цигуларите виртуози Дина Шнайдерман и Емил Камиларов, на които цяла България се възхищава, се запознават на младежки фестивал в Берлин, където са конкуренти за първата награда - той от името на България, а тя от СССР. Дина я спечелва, а Емил се влюбва. И я чака цели 8 години, защото бъдещата му съпруга е малолетна и все още ученичка...
С „Маргаритка“ на мач. 11-14 април: футболни фенове от различни агитки се обединяват в името на децата. Събитието ни го представя Йордан Жечев: "Инициативата е да предаден любовта си към отбора. "Маргаритка" е социален проект - децата да имат достъп до качествено възпитание. Обиколихме фенклубовете на 16-те отбора в Първа лига. Стиснахме си ръцете за..
"Великден в града" – започва великденски базар в Градската градина. Подробностите от Теодора Бреме, организатор: "Постарали сме се нашите посетители да се потопят в празничното настроение. Днес сме подготвили кори с яйца за малките, а утре ще правим венци. Продължаваме до Велики понеделник. Всеки ден има програма с кулинарни изненади и ателиета за..
Историческа възстановка на живи картини от Априлското въстание в Северния парк с доц.д-р инж. Георги Маринов: "За съжаление малко е лошо времето, но това не ни пречи. Участниците са облечени и чакаме общината да реши точния час, чакаме да се посъбере малко публика, правим го за децата. Правим живи картини - първоначално селско ежедневие, нападение..