На 81 години почина операторът и режисьор Радослав Спасов. През годините е работил с най-големите български режисьори и сценаристи.
Беше оператор на едни от най-известните български филми. Сред тях са „Мера според мера“, „Лачените обувки на незнайния воин“, „Авантаж“, „Вилна зона“, „Време разделно“, „Служебно положение ординарец“, „За къде пътувате?“.
Режисьорският му дебют е „Сирна неделя“ (1993 г.). По-късно по сценарий на Нери Терзиева режисира „Откраднати очи“.
През 2023 г. по време на 27-мия София Филм Фест Радослав Спасов получи Наградата на София на Столичната община за приноса си към киноизкуството.
От днес “Топлофикация Перник” започва поетапно пускане на отоплението. Парното ще се пуска по график, като с предимство са детските градини и училищата. Очаква се до четвъртък отоплението да бъде пуснато към всички абонати. В сгради, в които вътрешната отоплителна инсталация не е запълнена поради продължаващи ремонти в някои от жилищата, парното няма..
Съседни на София общини изразиха готовност да помогнат за извозването на боклука от районите "Красно село“ и "Люлин“. Това са Елин Пелин, Ботевград и Панагюрище. Дотук се стигна след като изтекоха договорите за сметоизвозване в двата района, където от понеделник техника и екипи на Завода за боклук извозват отпадъците. " 70 процента от..
Община Панагюрище може да помогне на Столичната община със специализиран автомобил, който да събира контейнери за отпадъци. На територията на Панагюрище няма да се складира софийски боклук, заяви кметът Желязко Гагов: "Става въпрос за предоставяне на автомобил, който да събира така наречените бобри. Но, очакваме писмото от страна на Столичната..
Заем от 3 млн. лв. за закупуване на техника за "Софекострой" предлага групата на "Спаси София" в Столичния общински съвет. Доклад, който днес са внесли за разглеждане, аргументира необходимостта от разширяване на капацитета на общинското дружество, за да може да се изпълнят дейностите по сметопочистване и сметоизвозване, най-вече в районите..
Днес започват същинските дейности, с който "Топлофикация - София" ще извърши неотложен ремонт по мрежата в жк "Дружба" 2. Прогнозен график за поетапното спиране на топлоподаването в отделните карета от жилищни сгради е публикуван на сайта на дружеството. И обещават, че ще го актуализират. Снощи топлоподаването в "Дружба" 2 беше..
Защо дъждовете не са повече, но проблемите с наводненията стават по-чести? Истината е, че не стихията ни изненадва, а човешките грешки, пропуски, заобикалянето на правилата, а в някои случаи липсата на такива. В София има около 40 кв. км водни течения и водни площи . От десетилетия тук се е строяло в територии без изградена дъждовна..
Виктор Чаушев е новият заместник-кмет на Столичната община по направление "Транспорт и градска мобилност“. Той ще заеме длъжността от 13 октомври 2025 г., съобщиха от СО. Виктор Чаушев е свързан с разработването на комплексни анализи за оптимизация на обществения транспорт. През 2022 г. заема длъжността съветник на министъра на транспорта и..