Фалшива хоспитализация в столичната Първа градска болница беше разкрита от Здравната каса след сигнал от пациент, забелязал, че в досието му е записана оперативна процедура, каквато не е правена. Изготвянето на медицински документи с невярно съдържание се е случило по време на първия локдаун на пандемията - през април 2020 година.
Университетската болница е наказана с възстановяване на сумата от 650 лева. Във фалшификацията на документи е участвал тогавашният началник на УНГ клиниката проф. Веселин Павлов, който преди няколко месеца е бил освободен от работа.
Четири дни в Първа градска болница и оперативно отстраняване на лезия на средното ухо в УНГ клиниката забелязва пациентът в електронното си здравно досие през юли тази година. Хоспитализацията е направена в условията на извънредна епидемична обстановка, когато болниците бяха претоварени от пациенти с Covid и бяха разрешени само спешните операции. Според документите изпращащ лекар е проф. Веселин Павлов, а приемащ – д-р Боряна Сеизова.
Директорът на болницата проф. Цветомир Димитров твърди, че поискал обяснение и от двамата.
"Не мога точно да кажа. Те са объркани. Казват, че преди много време е станало, че е по време на пандемията, но, за мен, има нарушение и съм реагирал, според мен, адекватно. Освободих проф. Павлов след проверката, защото по принцип не бях доволен от работата на тази клиника".
По думите на директора д-р Сеизова е наказана с предупреждение за уволнение и в близко бъдеще ще бъде освободена, тъй като навършва възрастта за пенсиониране.
Фалшивата хоспитализация, платена от Здравната каса, вече е заличена от досието на пациента.
"Разговор с психолог. Разбиране и преработка на детските емоции" - е акцентът на организираната тематична среща от Фондация "За нашите деца", която ще се проведе на 22 ноември с родители на деца от 0 до 7 години. Детето показва своите емоции още в утробата на майката, без да има представа и да осъзнава какви са те, това разказа в..
Макар днес да живеем значително по-дълго от нашите предци, основните причини за смъртност остават все същите социално-значими заболявания - сърдечно-съдови, невродегенеративни и метаболитни нарушения. “Когато говорим за анализ на един сложен процес, какъвто е биологичното остаряване, на клетките, тъканите, органите на човешкото тяло и на всички..
Отбелязваме Световната седмица за повишаване осведомеността за правилната употреба на антибиотици. През тази година темата е: “Антимикробната резистентност е невидима, аз не съм“ и има за цел да повиши осведомеността за въздействието на антимикробната резистентност върху живота на хората, като поставя пациентите в центъра на дискусията. Прекомерната и..
Българският фонд за жените отбелазва своите 20 години, 20 години подкрепа за правата на жените в България. Фондът е основан през 2004година от Станимира Хаджичитова и нейни съмишленички. Международната конференция “Феминизмът е за всички“ събра на 14 ноември представители на организации, подкрепени от Българския фонд за жените (БФЖ),..
Фондация за достъп до права (FAR) се присъедини към 29 организации, за да предупреди, че Пактът на ЕС за миграцията и убежището рискува да не успее да защити непридружените деца на границите на Европа. Въпреки че Пактът на ЕС включва редица гаранции за защита на непридружените деца, на практика той вероятно ще изложи децата на още по-големи рискове...
"Мълчанието на майките" е дългоочакваното продължение на криминалната поредица за инспектор Елена Бланко, от испанската литературна сензация Кармен Мола. Също както в предишните три книги – „Кървавата годеница“, "Пурпурната мрежа“ и "Годината на свинята“, историята е едновременно ужасяваща и съкрушаваща. Преводът и този път е на Анелия..
Даниела Белчева е от Варна, живяла е и е работила в Скандинавските страни и откакто си е в България създава фина, елегантна и стилна музика, най-вече на територията на джаза, но не само. За нея 2024 година преминава под знака на третия й албум “Naïve”. Той беше представен в съпътстващата програма на Международния музикален фестивал „Варненско лято“,..