Инициативата "Усмивка за Коледа" се провежда за четвърта поредна година и е естествено продължение на акцията за равен училищен старт, която благотворителната организация "Ти си доброто" провежда в навечерието на началото на учебната година.
През тази седмица дарители предоставят коледните подаръци за деца в неравностойно положение и от семейства с ограничени финансови възможности в офиса на сдружението.
Повече разказа в предаването “Ритъмът на столицата“ Димитрина Тоскова, съоснователка и съпредседателка на СНЦ "Ти си доброто".
Тя разкри, че организирането на кампанията "Усмивка за Коледа", започва още през септември, веднага след като сдружението приключи своята училищна мисия.
"Това изисква проверка на всички деца, които са под регистър – дали има нови, дали има такива, които ще отпаднат. Тази година се вижда, че бройката е доста по-малка от миналогодишната (31 деца по-малко), като сред тях има и такива, навършили вече пълнолетие, или такива, чиито семейства вече са стъпили на краката си", посочи тя и допълни:
"Имаме щастието да работим с прекрасни родители. Много е важно, че децата, които са регистрирани при нас, не се водят непременно на отчет, тоест, не присъстват непременно в списъци за социално слаби семейства".
По думите ѝ, особено полезен в прецизността на работата е методът "лице в лице":
"Когато общуваме по цялата верига с кметове, учители, родители, деца и виждаме обстановката от първо лице, тогава регистрираме дечицата при нас.
Това са деца, които имат двама родители, но само единият работи, които имат финансова трудност. Тогава включваме детето в дадена кампания, за да можем да подпомогнем семействата", уточни тя.
Двете кампании, които "Ти си доброто" организира, се припокриват. "Усмивка за коледа" обхваща деца до 18 години, а училищната кампания, тези в училищна възраст, поясни още Димитрина Тоскова.
За какво мечтаят децата, когато пишат своите деца до Дядо Коледа?
"Има дечица, които са с изключително скромни желания, като например бонбони, или пожелават здраве за цялото семейство.
В тази кампания подкрепа получават и възрастни хора, които ще бъдат зарадвани за празника.
Включват ли се в тези кампании дарители, които проявяват постоянство в подкрепянето на децата през всяка една година, има ли устойчивост в намеренията на дарителите, чуйте в разговора на Златина Петкова в звуковия файл.
Над 200 предложения са получили организаторите на инициативата "Символът на квартала". Гражданите предложиха паркове, паметници, пазари, читалища, квартални кръчми, графити и т.н. Жители на столичните райони на “Младост” , “Люлин”, “Надежда”, “Дружба”, “Гео Милев”, “Хаджи Димитър”, “Банишора”, “Иван Вазов”, “Лозенец”, “Красно село”, “Овча купел” и..
C хепънинг тази вечер, от 17.00 часа Националната художествена академия официално ще постави началото на Шестнадесетата Лятна академия за деца и ученици към НХА, в рамките на която, младите художници, участници в проекта ще рисуват, ще правят живопис, ще моделират, ще изработват керамика, ще се учат да тъкат – ще създават изкуство, съобщават..
Над Западна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и главно в планинските райони там ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици. Има условия и за градушки. Вятърът в западните райони от страната ще започне да се ориентира от северозапад, в Дунавската равнина ще е умерен и временно силен, съобщават от Националния институт по..
Днес Радиокафе се излъчва от Несебър. БНР е медиен партньор на четвъртото издание на престижните летни награди за бизнес и туризъм . Снощи бяха отличени най-забележителните личности и брандове на престижна церемония на яхта. Какви са предизвикателствата пред обществената медия БНР, ще разберем от нейния генерален директор Милен Митев :..
Ул."Гурко" е мястото на днешната ни радиоразходка: Тя е една от първите урегулирани улици и носи името на този, чиито войски влизат в София в началото на 1878. Какво е била преди това сградата на СГХГ и какво е имало преди на това място, известно сега като ул."Гурко" 1? Къде са били първите сгради на БНБ и на Народното събрание? Какво е имало на..
Никола Образописов-Консулата е героят на малката ни поредица, с въвеждащи думи от Любомир Николов, уредник в Градския музей на Самоков: "Поради своята колоритност и бунтарство си извоюва прозвището "Консулата". Творчеството му е много разнообразно, не само иконография и стенописи, разнородна личност. В 2019 успяхме да заснемем документален филм за..
Първата любов на Карамитев се поболява от раздялата им край Женския пазар Апостол и Маргарита Дупаринова се женят на сцената на Народния театър, живеят на „Оборище“ 21А Безброй са жените, въздишали по магнетичния чар на Апостол Карамитев. Още толкова са се чудели как този изключително красив актьор остава верен на талантливата си, но далеч не..