"Различното е, че всичко е концентрирано в един човек. Само една гледна точка, един фокус. Това е изключително трудно за самия актьор, защото е меко казано изморително. Ако нещо не се получи, няма кой да оправи нещата", споделя режисьорът Анастасия Събева във връзка с работата по първия в кариерата си моноспектакъл.
“Актрисата” винаги и завинаги ще бъде обгърната от воал на мистерия, малко претенция и много секс… поне във въображението, а то винаги е най-важно", споделят организаторите в събитието за спектакъла в социалните мрежи.
"Беше ми много трудно да се разгранича от героинята, защото това са моите лични истории, мои разсъждения. В началото започвах да ги говоря и само ревях", споделя Аделина Петрова във връзка с предизвикателството да рецитира свои текстове от сцената.
Спектакълът включва още импровизации по текстове на Чехов, Шекспир и Ева Енслър.
Със златния глас на Августина-Калина Петкова, с костюмите и сценографията на Елена Нацариду, музиката на Христо Намлиев и хореографията на Вера Молова "Доброто тяло или разсъжденията на една актриса относно килограмите и секса...и театъра" е представление, на което могат да се насладят както дамите, които да се отъждествят с героинята, така и господата, които искат да надникнат във вътрешния свят на по-емоционалната и хаотична част от човечеството.
"Всяка прилика с действителни лица и събития е абсолютно нарочна!", предупреждават създателите на спектакъла.
Повече чуйте в звуковия файл.
Какво има зад решетката с розово-червен цвят на днешния пл.Бански? Кои гости на града винаги се озовават там? Кой премахва църквата Св.Никола Мали и кой - мюсюлманските храмове в града? Какво е да политикарствуваш и къде се политикарствува? Колко е бил капацитетът на първия цирк, преди да бъде разрушен и на мястото му да се построи покрит търговски..
Слушаме Любомир Пипков от Златния фонд на БНР - гласа му и музикални откъси от негови произведения. Говорим за композитора с проф.Юлиян Куюмджиев, преподавател в НМА и автор на книга за него, както и с внучката му, актрисата Ани Вълчанова:
Райна Попгеоргиева Футекова, влязла в историята като Райна Княгиня, има трагична и злочеста съдба. Според признанията в собствената ѝ автобиография, тя ушива знамето на Априлското въстание от любов към Георги Бенковски, който дори и да е разбрал за чувствата ѝ, не им е отговорил. Десетте дни на възторг, триумф и свобода за панагюрци и самата..
За премиерата на „Сън в лятна нощ“ на 29 и 30 април в Младежкия театър „Николай Бинев“ разговаряме с р ежисьора Диана Добрева. Тя се обръща към този текст след като е поставила много трагедии и сега е дошло време за една комедия. Но не коя да е, а именно този най-обичан текст на Уилям Шекспир. Мястото на действието, по пиеса, е гората. В тази..
Ако психодраматистите бяха рекламисти – събитие от Българско Дружество по Психодрама и Групова Терапия, представено ни от Богдана Златева - дипломиран психодрама асистент към Д.Е.А.: "До голяма степен изграждането на лична марка е резултат на среща с другия. Стратегическата комуникация следва формата и структурата, с която се появяваме. Но се..
Kой всъщност е автор на генерираното от AI съдържание - интервю с адвокат Траян Косев: "Целият свят се вълнува от отговора на този въпрос. Редно е първо да се запитаме какво се закриля от авторското право? У нас творчеството е свързано с физически лица. "Творческата" дейност на машината не е такава. В САЩ патентното ведомство слага разделителен..
На 23 април в галерия "Еритаж" бе открита изложбата "Пътуване във времето" на Мастро Стойчо Зерлиев. Това е негова юбилейна изложба (80г.), която представя картини от почти целия му творчески път. "Това обхваща един дълъг период от моя живот. Още от завършване на художествена академия, а преди това имам и от завършване на художествена гимназия..