Благодарността е път към щастието. А само щастлив мозък може да си постави цели, които да имат стойност за него.
Трябва да си припомним ролята на благодарността и да си съставим списък с неща, за които сме благодарни. Това ще ни припомни с колко хубави неща сме богати.
Благодарността и нещастието не могат да съжителстват в една и съща част на мозъка.
На вододела на 2025-2025 г. това подчерта пред БНР-Радио София Ивайло Кунев, корпоративен обучител с близо 20-годишен опит. Той е автор на специализирани програми за развитие на бизнес компетентности и лидерски умения. Негови са аудиокнигите "Забравените истории на България. 7 урока за лидерство", "Готов ли си да продаваш? 13 съвета за планиране на продажбите" и "НЛП-Комуникационно майсторство". В края на 2020 г. представи своята система STRETCH за баланс в живота.
Ако вие сте от тези 32-37% от хората, които си поставят цели, трябва да знаете как да го правите, за да не си правите лоша услуга като подчините мисълта и въобще живота си за постигането им, отбеляза Кунев.
"При поставена цел, неглижираме много други дейности и части от живота. Затова трябва да си даваме сметка кое ще е ощетено. Ако целта е кариера, например, може да страдат взаимоотношения с близки хора, хоби или други интереси. За да има баланс, трябва целта да е свързана в двойка с това, което "се прецаква". Да разглеждаме решенията си едновременно. Парадигмата, че не могат и двете е погрешна", каза още експертът.
Той даде пример с Дуайт Айзенхауер - 34-ти президент на САЩ и главнокомандващ съюзническите войски по време на Втората световна война, който е успял да напише 27 книги и е баща на 9 деца.
Едни от най-способните и заети хора май са имали време за всичко, вметна Кунев и предложи хората да мислят са времето си като нещо, което могат да инвестират.
Трябва да сме скъперници, да знаем, че няма време за всичко, да мислим за него като ресурс. Освен това е добре да има някаква форма на награда, когато правим нещо добро или хубаво.
Чуйте разговора на Елисавета Белеганска.
За пръв път, преди да встъпи в длъжност директор на "Екоравновесие" се срещна с представители на неправителствени организации, работещи в защита на правата на животните и доброволци, които помагат в общинските приюти. Дойчин Неновски поема ръководния пост макар и временно, но дава заявка, че ще поддържа активна комуникация с тях. Засега..
Днешният 7 април е Световен ден на здравето и професионален празник на здравния работник. Това е и повод да обърнем поглед към развитието на медицината и иновациите в нея. От 17 часа в иновационен форум “Джон Атанасов” на София Тех Парк ще се проведе петото издание на поредицата за технологии, бизнес и наука Tech Park Talks ...
" Ние сме пазарът с най-много промоционални етикети . Най-добре е да търсим български яйца и агнешко месо. Конкуренцията и по празниците води до възможност да се намерят продукти на нормални цени, не повишени спекулативно . Пазарът е най-добрият регулатор. Друга тема е веригата от производител до краен купувач", каза още председателят на ДКСБТ. Той..
Италианският куратор Алесандро Винчентели представя в София изложбата “Кой бачка сега! Разкриване на невидимото: труд, несигурност и изкуство“. Проектът ще бъде открит тази вечер в галерия „Куб-Топлоцентрала“. По думите на екипа експозицията изследва невидимата, но интегрална природа на труда – по-специално работата, която остава недооценена или..
Най-новата книга на Ан Апълбаум , носител на наградата “Пулицър“ - “Конгломератът Автокрация. Диктаторите, които искат да управляват света“ , е алармиращ анализ за това как автокрациите си сътрудничат, за да подкопаят демократичния свят, и как ние трябва да се обединим, за да им противодействаме. Днес автокрациите се управляват не от един..