Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Мъжът ми" - новата френска литературна сензация от Мод Вантюра

Снимка: Издателство "Колибри"

През януари, на български език излезе романът "Мъжът ми“ от Мод Вантюра. Книгата е трилър за любовта, която не признава граници.

"Всички се интересуват от любов. Преди да е имало Доналд Тръмп, преди да е имало изкуствен интелект, е имало любов и тя подлудява хората. Точно една такава любовна лудост е в основата на книгата“, каза пред Радио София Десислава Желева.

"Мъжът ми“ излиза във Франция през 2021 г. и веднага става бестселър. За по-малко от година са продадени над 100 000 копия.

"Това количество е почти невъзможно за българския пазар“, посочи Желева.

Книгата е дебютна за Мод Вантюра, която вече има издадени два романа. Тя е радиоводещ във Франция и има собствен подкаст за взаимоотношенията между жените и мъжете.

В "Мъжът ми“ тя споделя историята на лудо влюбена 40-годишна в съпруга си жена, чиято любов е взискателна, крайна, болезнена, обсесивна, предизвикваща у читателя съчувствие и учудване.

"Книгата може да бъде четена като психологически трилър. Тази жена е изправена не само на ръба на нервна криза, на нормалното и на адекватното, обаче докато жена чете тази книга няма как да не си помисли за немалкото пъти, в която тя е била наричана луда", каза Десислава Желева.

Тя добави, че въпреки всички налудничави постъпки на главната героиня в романа, все пак в епилога читателят ще остане крайно изненадан от развръзката.

Подробности можете да чуете в звуковия файл.

По публикацията работи: Полина Начева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Борал Шен

По данни на платформите, хората в България слушат основно българска музика

Борал Шен, изпълнителният директор на Асоциацията на музикалните продуценти (БАМП) представя резултатите от доклада за състоянието на българската музикална индустрия : "Това е първият доклад в такъв обем, мащаб, идея. Две години са минали от момента в който екипът намира екип, който да може да се справи - намирме го в лицето на Вирго Силама. Едната..

публикувано на 09.11.25 в 11:57
Мирослав Иванов

Лични и преживяни хрумки и идеи

Китаристът Мирослав Иванов представя новото си инструментално парче  "The Monk's Dance": "Това е музиката, с която не правя никакви компромиси, лични и преживяни хрумки и идеи, неща, които съм събирал през годините. Други са правени със сегашния ми квартет. Едно сладко фънки парче - успяхме да го запишем и снимаме, уловена е радостта, която..

публикувано на 09.11.25 в 11:10
Веселин Тодоров

Веселин Тодоров: всяка наша песен бе борба за падане на стената!

В деня на падането на Берлинската стена говорим за свободата с един от нейните музикални изразители, Веселин Тодоров от група "Фактор", чийто двоен концертен албум излиза сега - цялата публика пее с тях "нямаме време да се погледнем честно в очи...": "Първият ми запис е от 1963 тук, в Радиото. Плочата на групата ни също бе записана тук, но издадена от..

публикувано на 09.11.25 в 10:34
Авторът на книгата (вляво) и авторът на рубриката

Софийски разкази - Още исторически маршрути: София

Представяме новата книга на Здравко Петров "Още исторически маршрути: София": "Продължаваме идеята на първата книга за разпознаване историята чрез сградата. Но във втората откриваме нови истории, които не са били писани досега. Когато откриеш нов детайл в архивите или в стар вестник е най-вълнуващото, а в тази книга има доста такива находки. Доста..

публикувано на 08.11.25 в 16:00

Адресите на любовта – Княгиня Мария Луиза

Всеки път, когато отиваме от центъра до гарата, минаваме през Халите или се отбиваме в църквата "Света Неделя", вървим по столичния булевард "Мария Луиза", без да се замисляме за личността на първата ни княгиня след освобождението от турско робство. Тя живее само шест години в България, през които се опитва да научи повече за новата си..

публикувано на 08.11.25 в 14:00
Кристиан Ваклинов

Историята оживява - Родопската теснолинейка, глава първа

Хиляди българи преди четвърт век се обединяват в искането си да остане Родопската теснолинейка. Преди 11 години едно тогава 20-годишно момче, Кристиан Ваклинов успява и вече сме в навечерието на излизането на книгата му, посветена на Родопската теснолинейка. Ето го пред микрофона на фена на теснолинейката и автор на поредицата Боян Бочев: "На 1..

публикувано на 08.11.25 в 14:00

Всичко е дизайн

Мобилното студио на Радиокафе е от фестивала "Мелба дизайн" - международен форум за графичен дизайн. Първи гости са  Бояна Гяурова и Адрияна Андреева от студио "Комплект": "Участвам с изложба и разказвам за процесите в работата си в областта на промишления дизайн, имам собствено студио за мода. Очарован съм от връзките между усещания, материал,..

публикувано на 08.11.25 в 09:57