144 страници, посветени на Българското национално радио, предлага последния брой на списание "ЛИК" по случай 90-годишнината на обществената медия.
Изданието на Българската телеграфна агенция (БТА) е озаглавено "БНР 90 години по-късно" и ще бъде представено днес от 17.00 часа в Мраморното фоайе на БНР на бул. "Драган Цанков" 4.
Събитието ще бъде съпътствано от откриването на изложба "90 години БНР – радиото на поколения българи", която представя фото и архивни документи от фондовете на Държавна агенция "Архиви" и БТА.
"Емоционалната ми връзка с БНР е многостранна - като събеседник, слушател, регулатор (беше председател на СЕМ - бел.ред.) , преподавател, изследовател, автор на мониторинг на програмите – посочи пред БНР-Радио София доц. Георги Лозанов, главен редактор на "ЛИК". – Бях и близък приятел с историка на Радиото – проф. Веселин Димитров."
По думите на доц. Лозанов, всъщност радиото (разбирай БНР) е бил важен ход на българския модернизъм. Включително и заради това, че една нова за времето си комуникативна технология помага за модернизацията на страната, както и заради начина на общуване с аудиторията и промяната ѝ.
"В случая става своеобразно чудо – вкарваш журналистически разказ в архива на БТА, а вадиш оттам исторически разказ – остроумно отбеляза Лозанов. – И сега четем като история това, което е било отразявано като гореща събитийност.
Българското национално радио винаги е възприемано като достойна медия. Това е общото впечатление. Винаги се е държало достойно, дори по време на комунизма.
Създаваше модели на комуникативно поведение. Имаше предавания, които станаха емблема на промяната. Политическата роля на БНР трябва да се оцени високо. Пожелавам на БНР да не се плаши както при опитите на политиците за някаква намеса, така и от прогнозите заради новите технологии."
"Опитахме се да видим и разкажем историята на БНР през архива на БТА и през архива на БНР от съвременна гледна точка – отбеляза Яница Христова - отговорен редактор на списанието. – Могат да се прочетат материали не само за новинарската информационната част на Радиото, но и за създателите на култура от страна на музикалните състави.
В разговора участва и Даниел Ненчев, който е водещ по Радио София и е автор в изданието на "ЛИК", посветено на БНР.
Чуйте повече в разговора с психолога Екатерина Цанова и в анкетата на Мария Илиева в двата звукови файла .
Съвременна платформа за хора с увреждания бе монтирана в 119. СУ "Акад. Михаил Арнаудов", съобщи кметът на район "Изгрев" д-р Делян Георгиев. Съоръжението ще обслужва учениците и посетителите на училището, преодолявайки стълбищната клетка от партера до четвъртия етаж безопасно, за около 4 минути. "Проектът за изграждането на достъпна..
Тази година Innovation Explorer се провежда за 11-ти път. Вече става традиция през февруари да виждаме международната конференция, а основният акцент тази година е върху геополитическите промени, което лесно може да се свърже и с мотото на конференцията “Екстремен свят”, защото събитиято от края на миналата година и началото на тази година държат под..
Моментната снимка на електоралните нагласи възпроизвежда в голяма степен резултатите, които имахме на изборите от миналата година. ГЕРБ се запазва като първа партия, с убедително мнозинство от 25.6% от тези, които са участвали в нашата анкета и имат намерение да гласуват, а на второ място е ПП-ДБ с буквално залепени зад тях от “Възраждане” - съответно с..
“Кауза облечена в рими“ е музикално-поетична инициатива, която се организира и провежда за четвърта поредна година в град Самоков. Организатор е сдружение “Ти си доброто“. Днес, 25 февруари, от 18 часа, на сцената на Читалище-паметник “Отец Паисий - 1859“ ще се изявят участници от различни професионални сфери, които ще рецитират стихове на..
Икономическият и социален съвет представи визия за развитието на пенсионната система в България, включително и за капиталовите стълбове. Това стана в рамките на дискусия за дългосрочното развитие на пенсионната система и обсъждането на изводите, застъпени в доклада "Анализ на действащата пенсионна система и предложения за нейното усъвършенстване",..
Шофьорът, който в нощта срещу понеделник причини тежка катастрофа на кръстовището на бул. „Тодор Александров” и ул. „Средна гора“ в София, е бил без книжка, пиян с 2.34 промила алкохол в кръвта и надрусан с кокаин и метамфетамин. От днес той вече е с три обвинения за катастрофата. Това стана ясно от брифинг на наблюдаващия прокурор Ралица Първанова,..