В момента дейността на брокерите попада под регулацията на Търговския закон, Закона за задълженията и договорите и Закона за мерките срещу изпирането на пари, а в НС за трети път се внася законопроект, който изцяло да регулира брокерската дейност.
Целта на форума е задълбочена дискусия относно предложените законодателни промени, като насърчи обмен на мнения и представяне на различни гледни точки от представители на бранша.
“Като че ли няма широка дискусия за тази тема. Предварителните проучвания показват, че нашите колеги са чували за темата, но нямат познания в дълбочина, което накрая води до много разнопосочни и крайни дори мнения, които не са на база на ясна информираност”, коментира Веселина Стоева - председател на УС на Асоциация за развитие на брокерите на имоти.
Според Стоева трябва да се създаде регистър, в който всеки, който упражнява професията - фирма или брокер, да бъде вписан.
Освен това е необходима и задължителна застраховка професионална отговорност, както и изисквания по отношение на това какви умения трябва да придобие един човек, за да може да упражнява тази професия.
Като Асоциация една от основните цели е преодоляването на порочните практики да се предлагат фалшиви обяви за имоти, да няма подвеждаща реклама и да няма ограничаване на други брокери до оферти, защото това също е сериозен проблем за бранша.
Чуйте повече в разговора с Веселина Стоева в звуковия файл.
Граждани се готвят да блокират кръстовището при УНСС и Студентската поликлиника в София в знак на несъгласие за разширената зона за паркиране и увеличените такси. Терзиев и заместник-кметовете на София представят постигнатото от началото на мандата Протест след това ще се проведе пред Столичната община. Цената на синята зона от догодина ще..
Времето ще се задържи предимно облачно с валежи от дъжд, по-значителни по количество на места в Югозападна България, както и в крайните южни райони на Източните Родопи. Облачността временно ще намалява и валежите ще спират. Вятърът в котловините и низините временно ще стихва и там преди обяд ще бъде мъгливо или с ниска слоеста облачност...
В средата на тази седмица гост-коментатор във "Форум" е Борис Грозданов - AI експерт в Института по отбрана и международна сигурност . А темите , върху които спря и разсъждава, бяха: Етически проблеми пред AI (изкуствения интелект) – носи ползи и не вреди на обществото Как да не губим връзката с действителността?..
Няма риск от преливане на реките в София, уверяват от пресцентъра на Столичната община. Все още не е приключил ремонтът на коритото на река Владайска в района на Женския пазар. Заради покачване на нивата ѝ след дъжда временно са спрени ремонтите по речния бряг. Заради това са струпани камъни и не става дума за срутване, какъвто сигнал бе получен в БНР.
Арика Адамс и Десислава Латинова гостуваха в БНР-Радио София, за да разкажат за музиката, която ги вълнува - тази, която създават, както и за концерта им, който предстои в четвъртък, 20 ноември. Арика Адамс е полуамериканка, родена в Денвър, Колорадо. Мести се със семейството си в България. Живее в Пловдив и много обича музиката. На концерта..
Във връзка с приемането на страната ни в еврозоната и приетите изисквания към търговците, от Българската вендинг асоциация (БВА) настояват отсрочка от един месец, в който да настроят автоматите за вендинг услуги. Вендинг машините позволяват хората да си платят и вземат кафе и други напитки или храни на самообслужване, без търговец.Те..
До 23 ноември водещи учени, експерти от практиката и представители на публичния сектор участват в дискусии за предизвикателствата и възможностите при изграждането на по-устойчиво и иновативно бъдеще. Повод и домакин за това е Стопанският факултет на Софийския университет "Св. Кл. Охридски" – организатор на 28-ата международна годишна..