Забранява се престоят и паркирането на пътни превозни средства, с изключение на автомобилите, обслужващи мероприятията, както следва:
От 03.00 часа до 12.30 часа на 03.03.2025 г. на паркинга на пл. „Николай Гяуров”;
От 03.00 часа до приключване на мероприятията на 03.03.2025 г. на:
Забранява се престоят, паркирането и влизането на пътни превозни средства, с изключение на автомобилите, обслужващи мероприятията, както следва
От 08.00 часа до 12.30 часа на 03.03.2025 г. по:
От 11.30 до 12.30 часа на 03.03.2025 г. по ул. „Леге” между ул. „Съборна” и пл. „Атанас Буров”.
От 19.30 часа до приключване на мероприятието на 03.03.2025 г. се забранява влизането на пътни превозни средства по бул. „Цар Освободител” между ул. „15-ти ноември” и ул. „Г. С. Раковски”, само при необходимост и по преценка на отдел „Пътна полиция” при СДВР.
След 5 часà тази сутрин трамвай по линия 22 е излязъл от релсите близо до Румънското посолство и е ударил паркираните в района автомобили. По първоначална информация колите са 7. Няма пострадали хора, нанесени са материални щети. В трамвая не е имало пътници. Съобщава се, че при преобръщането на мотрисата е ударен и бус. Полицията в..
След 5 часà тази сутрин трамвай по линия 22 е излязъл от релсите близо до Румънското посолство и е ударил паркираните в района автомобили. По първоначална информация колите са 7. M при преобръщането на мотрисата е ударен и бус. В трамвая е нямало пътници. Заради инцидента отсечката до улица "Иван Асен" беше затворена. На мястото има..
Днес ще е предимно слънчево с временни увеличения на облачността. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°, в София – около 30°. По Черноморието ще е предимно слънчево, с временни увеличения на облачността. Ще духа слаб до умерен югоизточен вятър. Максималните температури ще бъдат..
Омбудсманът Велислава Делчева се обърна към изпълнителния директор на "Топлофикация София" Петър Петров с препоръка да бъдат положени максимални усилия за съкращаване на сроковете на започналата днес 9-дневна планова профилактика и ремонтни дейности на топлопреносната мрежа в район "Изток София". Големи квартали с хиляди битови клиенти и редица..
В Община Своге и това лято работиха по водния цикъл в града, а и за подобряването на достъпа до питейна вода в селата. " Преди няколко години водата на Своге спря за няколко дена и стана доста страшно. Затова през последните 4-5 години общината инвестира в подновяване на водопроводата мрежа над 40 милиона лева - и за водния цикъл, и по..
Фондация "За доброто" в сътрудничество със Специализираната болница за активно лечение на детски болести "Проф. д-р Иван Митев" и експертния екип на Future Values HTA , започва пилотен проект, посветен на грижата за деца с диабет. Предвижда се да бъде създаден модел за интегрирана грижа, който поставя пациента и семейството му в центъра..
Застаряването на българското население се потвърждава и от данните, отбелязани в Отчета за 2023 – 2024 г. за изпълнение на Националната стратегия за активен живот на възрастните хора в България (2019 – 2030 г.) , публикуван за обществено обсъждане. Към края на 2024 г. почти една четвърт от населението ни е на възраст над 65 години (1 544..