Платформата отчита дефицитите на мобилност при хората с увреждания, които стесняват териториалните им хоризонти на трудовия пазар и е съобразена с техните специфични изисквания за използване на сайта, като им предлага работа и в районите, в които търсещите живеят.
“Дружеството, което представлявам, е Специализирано предприятие за хора с увреждания и целият персонал, който работи зад платформата, е съставен от такива хора.
Идеята се зароди през 2019 година, за да можем освен нашата социална дейност, която извършваме, да бъдем полезни за всички хора с увреждания в България, предоставяйки им базова възможност за намиране на подходящи за тях работни места”, казва Пламен Проданов, създател на платформата.
Според него този процес е сравнитетелно труден, защото е много комплексен. Платформата е регистриран трудов посредник през Агенцията по заетостта и вече са помогнали на десетки хора с увреждания да си намерят подходяща работа.
“Нашата мисия е по-скоро да създадем базови възможности за всички, т.е. да убедим бизнеса да се регистрира при нас и да пуска своите обяви, за да предоставим специализирани места за хора с увреждания, които са подходящи за тях, за да намери бизнесът персонал”, обяснява той.
По думите му, да убеди бизнеса да обявява работни места, е по-трудната задача.
Чуйте повече в разговора на Божидар Янев с Пламен Проданов в звуковия файл.
Как е описвана Съдебната палата в софийската преса в началото на 40-те години на миналия век, къде и кога е имало проекти да бъде изградена тя още в края на 19 век и началото на 20 век? Още в спомените на Георги Каназирски-Верин, "Шишковия трамвай" за Бали Ефенди, който е тръгвал от мястото на днешната Съдебна палата. Проектът Екс Професо на..
Разговорът е с изследователите и генеалози Светлана Дяконова - Арсен - потомка на голям род от Банско и секретар на Българската генеалогична федерация “Родознание” и Ивелин Любенов - индивидуален член на Българската генеалогична федерация ‘Родознание”: Във втората част продължаваме с другите хаджии и техните фамилии: "Срещаме графити от 1771 за..
Писателят Васил Попов за сериала по романа му Мамник и издаването на следващия, Лехуса: "Докато пишех "Мамник" мислех, че жанровата литература не е разпространена в България, но се изненадах от интереса на различните възрасти. Снимките приключиха април. Предполагам, че ще е готов зимата. Натрупа се материал - скоро почвам третия. Съвсем различно..
Покана за танцов спектакъл TRAPтайм? от Захари Нанков, танцьор и хореограф: "Концепцията я реализирах преди 3 години, сега я повтарям с ученици от моята школа. Комбинирал съм стила в музиката трап с рагтайм - като музика и роман. Правя съпоставки между тези две епохи - тогава и сега, всичко минава през една игра. Проследяваме нишката как се променя..
Сигурна съм, че всички са чували името на Найден Геров: възрожденец, писател, езиковед и фолклорист. Делото на неговия живот е „Речник на българския език“. А жената на неговия живот е Мария, също от сой. Потомка на рода Пулиеви и Евлоги и Христо Георгиеви, сродена с даскал Ботьо Петков, бащата на Христо Ботев. Т я също блести със собствена светлина..
Лора Младенова oт „Невидими животни” за благотворителния концерт-протест срещу насилието над животни , събиращ българските изпълнители на Благотворителен концерт-протест срещу насилието над животни събира българските изпълнители на 18 май от 18:00 часа в Концертната зала на Военния клуб в София с вход свободен: "Идеята дойде от певицата Тина, към..
Славея Сурчева ни кани на поредната „Нощ на музеите“ в НВИМ с атрактивна програма и вход свободен за външната и постоянната хронологична експозиция. В късните часове на деня посетителите ще имат възможността да разгледат една от най-богатите музейни колекции в страната и да съхранят този спомен със селфи в специално обособен за целта кът. Екипът..