Граждани ще протестират в центъра на София заради скандала с преизчислението на изборния резултат от последните парламентарни избори. Инициативата "Правосъдие за всеки" започна свикване на общонационален протест в сряда.
Вече няколко хиляди са хората, заявили участие в протестите в София и в Пловдив с начален час 18.00 часа. Те ще се проведат пред Съдебната палата в столицата и на площад "Съединение" в града под тепетата. Недоволството ще търси отговор на въпроса: "Кой блокира Конституцията?".
"В престъпна симбиоза", пишат организаторите на гражданското недоволство - "държавното дружество "Информационно обслужване" АД и поръчковата Прокуратура блокират работата на Конституционния съд и се опитват да заобиколят Конституцията, за да запазят фалшивите изборни резултати, властта на ГЕРБ и влиянието на Пеевски".
Протестиращите в София ще се съберат пред Съдебната палата, а след това ще има шествие до така наречения "триъгълник на властта" в идеалния център на столицата. Поканата в социалните медии е отправена към "всички свободни хора и народните представители, които все още държат на Закона и парламентарната република".

В края на месец октомври, по време на първия форум на работещите майки в България, Фондация "Мама има работа" представи резултатите от анкетното, онлайн проучване, за това какво знаят за своите трудови и социални права работещите майки, и за предизвикателствата, които срещат, съчетавайки родителските грижи, професионалните и лични ангажименти...
На 23 ноември в 13.00 часа пред Столичната община се организира протест срещу разширяването на зоните в София и вдигането на цените им. "Протестите са четири. Аз съм администратор на групата, която беше създадена срещу вдигането на цените на зоните и разширяването на техния обхват. Първият протест ще бъде в четвъртък (20 ноември) и е организиран от..
Заради завършване на гаранционен ремонт на фуги на виадукта на автомагистрала "Струма", край Дупница в посока София, се налага ограничаване на движението. Мерките ще са в сила от 8.00 ч. до 17.00 ч. през днешния ден, съобщават от пресцентъра на Агенция "Пътна инфраструктура". При изпълнението на дейностите ще бъде ограничено движението в активната..
8-километровата отсечка от Софийския околовръстен път , която трябва да осигури връзката между магистралите "Струма", "Тракия" и "Хемус", ще струва рекордните 2 млрд.лв. , съобщи общинският съветник Борис Бонев. През юни 2024 г. за довършването на Околовръстния път прогнозната цена е била 550 млн. лв. Според проектобюджета околовръстният път ще се..
През днешния ден ще бъде облачно и с валежи, главно в Северна и Западна България, които ще продължат и през нощта срещу сряда. На места там, както и в южните райони на Източните Родопи ще има и значителни валежи, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология. Минималните температури ще бъдат между 7° и 12°, на места северно от планините..
В 47-ата седмица на годината "Форум" започва с коментатор Меглена Антонова, директор на "Грийнпийс България" . Пред нейния поглед водещата на предаването Елена Пъневска постави за преглед и разсъждение следните теми: Румен Спецов вече е вписан в търговския регистър като особен управител на дружествата на "Лукойл" у нас Функцията и..
През октомври месец тази година Столичната община и Институтът за изследване на населението и човека към БАН обединиха усилия за първото по рода си профилирано преброяване на бездомни хора в столицата и страната. За първи път София се включва в преброяване на бездомните хора По думите на доц. Стоянка Черкезова от БАН, има 6 типа..