Изцяло се възстановява движението на наземния градски транспорт в София, след като снощи синдикатите обявиха край на продължилата 6 дни блокада.
Превозните средства ще се движат по графика, който беше в сила преди протестните действия.
Въпреки връщането към нормалния график за движение на наземния транспорт, днес столичното метро ще се движи на по-малки интервали и с допълнителни мотриси.
До свалянето на блокадата се стигна след като снощи протестиращи от трамвайното депо в квартал „Банишора“ премахнаха загражденията и освободиха входа за пропускане на превозни средства. Те приветстваха решението за осигуряване на 15 милиона лева, с които да бъдат вдигнати заплатите на всички работещи в градския транспорт с 300 лева от 1 април.
Синдикатите обявиха запазване на стачна готовност, в случай че ръководствата на дружествата не изпълнят договореното увеличение.
Заради заснемане на шестия сезон на българския сериал “Под прикритие“ се забранява престоят и паркирането на превозни средства, с изключение на колите на снимачния екип и извън местата в режим на платено паркиране “служебен абонамент“, на различни места в София до 13 юли, съобщават от пресцентъра на Столичната община. Ето местата и времетраенето на..
30 юни е последният ден за плащане на първата вноска за данък сгради и данък МПС, напомнят от дирекция "Общински приходи" на Столичната община. От 1 юли върху дължимата сума започват да се начисляват лихви. Последният ден на юни е краен срок и за втората вноска на такса смет за 2025 г. Плащане може да се прави във всеки от..
Текат последните довършителни работи по новата детска градина № 156 на ул. “Червена роза“ в кв. “Стрелбище“, съобщават от администрацията на район “Триадица”. Новата детска градина е предвидена за 8 групи - 4 градински и 4 яслени. В нея ще има физкултурно-музикален салон и басейн. На двора са предвидени детски и спортни площадки. През тази седмица се..
Паметната плоча на основателя на "Щурците" Кирил Маричков се открива днес на фасадата на дома му в София, съобщиха от Столичния общински съвет. Инициативата е на д-р Ваня Тагарева, заместник-председател на СОС. Организатор на церемонията е семейството на музиканта и композитор, който почина на 11 октомври 2024 г. Проектант на..
Общо 25 души са ранени при 18 пътни произшествия в страната през изминалото денонощие. Няма жертви, съобщиха от МВР на сайта си. В София е имало две тежки и 11 леки катастрофи. Пострадали са трима души. От началото на месеца в страната са станали 715 пътни инцидента с 37 загинали и 892 ранени. Катастрофите от началото на годината са 2992...
В събота вятърът ще се ориентира от север-североизток и ще бъде умерен, в Източна България временно ще се усилва. В страната ще навлиза още по-хладен въздух. Облачността ще бъде значителна, предимно купеста и купесто-дъждовна. На много места, главно в източната половина от страната и планинските райони, ще има превалявания от дъжд с..
Трамвай по линия 12 е блъснал млад мъж, който се е движил с електрическа тротинетка в центъра на София. Инцидентът е станал малко след 13:30 часа в района между улиците "Цар Иван Шишман" и "Граф Игнатиев". По първоначална информация младият мъж е изскочил внезапно с тротинетката пред трамвая. Последвал е удар. На мястото незабавно са пристигнали..