Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Времето остава горещо с максимални температури между 35° и 40°

Снимка: BTA

През днешния ден ще остане горещо с максимални температури между 35° и 40°, малко по-ниски в североизточните райони и по крайбрежието на морето. В началото на деня времето ще бъде слънчево, но по-късно през деня под влияние на студен атмосферен фронт, главно над западната половина от страната, а през нощта срещу събота и над североизточните райони, въздушната маса ще се лабилизира, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология.

Ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, ще има краткотрайни валежи, с гръмотевици и временно усилване на вятъра. Ще има и градушки. В Източна България ще духа слаб до умерен вятър от югоизток. След обяд вятърът ще започне да се ориентира от северозапад, ще се усили и през нощта срещу събота ще започне да нахлува хладен въздух.

В планините ще бъде предимно слънчево и топло. След обяд ще се развива купесто-дъждовна облачност и по-късно през деня и през нощта срещу събота ще има краткотрайни валежи с гръмотевици. Очакват се и градушки. Ще духа слаб, по високото умерен вятър от север-северозапад, който вечерта ще започне да се усилва. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 29°, на 2000 метра - около 21°.

По Черноморието ще бъде слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от изток, след обяд и вечерта от юг-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 29° и 31°. Температурата на морската вода е 22°-25°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.




По публикацията работи: Елица Елефтерова-Иванова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Барокът борави с ефектите, с емоциите

Цигуларката Зефира Вълова за 19-тото издание на фeстивала " Изкуството на барока ": "Барокът си остава екзотика на нашите територии, но публиката го обикна. Творбите, които изпълняване не са минали през естетиката на романтизма, на 20 век. Създаваме уникални програми, тази години са 7, вкл. с участието на деца изпълнители. Но във всяко издание имаме..

публикувано на 05.10.25 в 10:24
С Елена Панчовска

Софийски разкази - По следите на знанието и държавността

Елена Панчовска за инициативата " По следите на знанието и държавността " на БАН: "Много от членовете-основатели на Българското Книжовно Дружество са сред основателите на новата българска държава. Образователният маршрут съм подготвила и като екскурзовод, но и като човек, който работи в БАН.  Започваме от сградата на БАН, чийто първи камък е поставен..

публикувано на 04.10.25 в 16:00

Историята оживява - Гвардейският оркестър на България, марш първи

Гвардейският оркестър на България е първото музикално формирование в България, осъществил и първите записи в различни жанрове, които ще чуем тук. Историята на оркестъра е описана в книгата на д-р Галя Грозданова-Радева, тук е и Стефани Михайлова, съдействаща за съставянето и представянето на книгата: д-р Галя Грозданова-Радева: "Военните оркестри са..

публикувано на 04.10.25 в 15:00
Никола Анастасов и Мария Косева

Адресите на любовта – Никола Анастасов и Мария Косева

Всички знаем кой е легендарният актьор Никола Анастасов. Но колцина си спомнят за съпругата му, една от първите естрадни певици у нас - Мария Косева. Когато се залюбват, тя е много по-известна от него и е на прага на международна кариера. Отказва се от сцената в името на семейството. Живеят заедно 56 години и до края Мария нито съжалява за..

публикувано на 04.10.25 в 14:00
Красимир Паунов

Премерените решения носят успех

Дни на дълголетието в Боровец от 24 до 26 октомври - при нас е един от лекторите, Красимир Паунов, експерт по спортна физиология и професионален състезател по бодибилдинг: "Спортната физиология изучава как тялото реагира на физическо натоварване. Какво можем да направим за подпомагане на даден мускул за изграждането на здраво и хубаво тяло. Но..

публикувано на 04.10.25 в 12:27

Съвременен и социален цирк

В "Цирколюция" - "Народен цирк", където музиката среща цирка, поканата е от Гео Калев: "Фестивалът ни започва в 11 тази сутрин, безплатно е за ученици и учители. Ще чуем малко от музиката на Панчо Владигеров и модерна народна музика, ще е много приятна и смешна, под режисурата на жонгльора Дарио Табаков. Тази вечер спектакълът ни е напълно безплатен..

публикувано на 04.10.25 в 10:55
С Марта Джурина

Една тема води до друга

Самостоятелната изложба на живеещата и работеща в Берлин българска художничка  Марта Джурина  и серията ѝ „Флуидна светлина“. С нас са Марта Джурина   и кураторът на изложбата Веселина Сариева: "Заминах за Берлин в 2009 и досега ми се отразява доста добре. Взех магистратура по изкуствознание, която също ми е полезна до ден-днешен в работата...

публикувано на 04.10.25 в 10:39