Cairos.ai е уеб базирана платформа за автоматично анимиране на 3D аватари, като използва AI и голяма база от човешки анимирани движения (mocap), професионално обработени.
“Когато искаш да направиш по-голям продукт - филм, игра или някакъв вид изживяване на виртуална реалност, такъв вид инструменти не ти дават това, което ти трябва, защото в тях няма толкова контрол.
Не можеш да разкажеш за кинематографията. Осветлението, актьорската игра са неща, които много трудно могат да се опишат като текст и с тези модели, които правят направо видео - текст, ако се опиташ да ги опишеш, в крайна сметка не се получава това, което искаш, което в големи форми е нещо, без което не можеш”, казва Христо Велев.
Това, което нашето нещо прави, е че то работи така - говориш си с изкуствен интелект и той е един вид библиотекар. Можеш да си представиш, че имаме един много голям брой движения, който записваме. Имаме екип, който непрекъснато записва нови движения. Ние описваме тези движения и описанията им отиват в едно пространство, което е семантично.
Както можеш да си представиш, че обикновеното пространство има височина, широчина и дълбочина - три измерения,ако си представим, че всички кина можем да ги опишем по някакви характеристики, може да направим измерения, които са различни - не са пространствени, а са смислови. Тези смислови измерения могат да бъдат много голям брой - хиляди.
Така чрез интерфейса “говори-и-анимирай“ може да се закачи 3D аватар, описва се с думи как да се движи – и AI-то генерира желаната анимация.
Приложението има и библиотека с движения: Всеки ден се добавят нови анимации в чрез mocap технологията (движенията се изпълняват от истински хора със специални костюми, които предават информацията в детайл), като всяка е ретуширана от професионалисти.
Тогава AI търси подходящи клипове в библиотеката, комбинира и генерира хореография, която отговаря на описанието. Готовите анимации могат да се изтеглят във формати като FBX или glTF и да се използват в 3D pipeline. Наличен е и Python API за интеграция и автоматизация.
Чуйте повече в разговора на Александра илиева и Даниел Ненчев в звуковия файл.
Лятната ваканция е за учениците, но не и за техните телефони. Взирането в екрана и скролването са още по-интензивни при младите хора. За съжаление, телефонът за много подрастващи се е превърнал в своеобразен лидер и ние, възрастните трябва да контролираме в някаква степен информацията, която детето приема с такова устройство - първо,..
В рамките на десет дни - от 10 до 20 юли, фестивалът за изкуство в града "Девет слона" ще предложи програма от събития от различни сфери на изкуството, всяко от които ще се вписва в сложния и противоречив пейзаж на съвременния град. Във второто издание фестивала е и продължението на един фантастичен разговор между жители и артисти, поети,..
Институтът по компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT) към Софийския университет стартира съвместна програма с Лабораторията по компютърни науки и изкуствен интелект (CSAIL) към Масачузетския технологичен институт (MIT CSAIL). Началото беше поставено на официална церемония в София Тех Парк. MIT е №1 в света по..
АГ-отделението в пернишката МБАЛ "Рахила Ангелова" е пред затваряне заради липса на достатъчно кадри. Командированите от София акушерки този месец са в отпуск и не се знае дали ще се върнат. Директорът на болницата е подал оставка, но проблемът не може да реши който и да застане на този пост, коментира пред БНР-Радио София д-р Ивайло..
Поети, хора на словото - Ясен Атанасов, Димитър Кенаров, Иван Димитров, гостуваха в предаването “Радиокафе“ в разговор за поезията между кориците на антологията “София Поетики“, събирана в последните 20 години, откакто съществува и едноименния фестивал и ролята на изкуството като платформа за споделяне на социални и политически..
Какви са различните форми на страха? - проф. Амелия Личева изследва темата чрез поезия в новата си книгата "Крепости срещу страха". Книгата "Крепости срещу страха" е тематична, концептуална, опитва се да изследва различните форми на страх: личния, екзистенциалния, а също и страховете, породени от времето, в което живеем. Страхове, свързани с..
Тази вечер, от 16.00 часа в Националния военноисторически музей ще бъде открита изложбата “Глад 2.0“ по повод 109-ата годишнина на Музея и се осъществява в партньорство с Художествена галерия - Казанлък. Изложбата интерпретира фундаменталната тема за глада в пет различни аспекта – физически глад, глад за самосъхранение, глад за сигурност, глад за истина и..