Инициативата "Голямата маса“ се завръща с поредно издание. Тази събота (19 юли), съседи и приятели от столичния район "Оборище“ отново ще седнат една маса.
Събитието ще се проведе на ул. "Васил Друмев", в отсечката от ул. "Оборище" до ул. "Русалка", от 11.00 до 22.00 часа.
Акцент във второто издание на "Голямата маса“ 2025 е един от най-романтичните аспекти на район "Оборище“ и София – градските дворове.
"В разгара на летните месеци ще потърсим прохлада под естествената сянка на дърветата на ул. "Васил Друмев" и ще очакваме всички живущи, съседи, обичайни заподозрени и нови гости да седнат около 60-метровата голяма маса. Освен вкусна храна, която всеки е поканен да донесе и сподели, и изненадваща тематична музикална програма, това издание ще е по-специално. Ще запретнем ръкави и заедно ще се впуснем в полезни работилници за озеленяване, гаражни разпродажби и квартални забави", споделят организаторите.
Входът е свободен.
Във връзка с приемането на страната ни в еврозоната и приетите изисквания към търговците, от Българската вендинг асоциация (БВА) настояват отсрочка от един месец, в който да настроят автоматите за вендинг услуги. Вендинг машините позволяват хората да си платят и вземат кафе и други напитки или храни на самообслужване, без търговец. Те..
До 23 ноември водещи учени, експерти от практиката и представители на публичния сектор участват в дискусии за предизвикателствата и възможностите при изграждането на по-устойчиво и иновативно бъдеще. Повод и домакин за това е Стопанският факултет на Софийския университет "Св. Кл. Охридски" – организатор на 28-ата международна годишна..
Много често, когато човек е надарен в една област - например, много добър музикант, се оказва, че е талантлив и в други области на изкуството. Това правило потвърждава и вокалистът на "Рамщайн" Тил Линдеман, чиято стихосбирка “100 стихотворения” излиза на български език . Книгата на германския музикант е част от поредицата "Акустик" , част от..
Състоя се безплатна прожекция на документалния филм "The COP29 Bike Ride (Велопоходът към COP29)" – история за хора от дузина националности, които прекосяват 6 500 км с велосипеди, за да стигнат до климатичната конференция COP29 в Баку и да покажат, че колелото е много повече от средство за придвижване. Прожекцията и съпътстващата дискусия с..
Националната програма "Оптимизиране на вътрешната структура на персонала" е блокирана. Въпреки че средствата са заложени в държавния бюджет, Министерството на финансите (МФ) засега не одобрява втория и третия транш. Това създава ситуация, при която училища са изплатили обезщетения със собствени средства, а сега са застрашени да не могат да..
Еделина Кънева - директор на Музикалния театър , разказа за всичко ново в театъра , при гостуването си в предаването “Радиокафе“. За култовия спектакъл "Кабаре“, който ще се играе в дните от 28 до 30 ноември, т я съобщи, че първите три дати на представлението са вече продадени, но е предвидена още една резервна дата – 2 декември...
Коледната елха на район "Сердика" грейна на "Лъвов мост". Дървото е украсено с десетки златисти и червени топки, както и звезди. Вечер елхата става още по-празнична и привлекателна със светлинните си гирлянди.