Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Спаси София" предлага с 2 - 5% по-евтини билети за градския транспорт с влизането на еврото

Снимка: БГНЕС

Между два и пет процента да поевтинеят превозните документи в столичния градски транспорт с въвеждането на еврото, предлагат общинските съветници от "Спаси София". 

Така от 1 януари 2026 година цената на билета за градския транспорт да стане 80 евроцента, а годишната карта - 185 €. Цената на глобата обаче да бъде повишена и вместо сегашните 40 лева да стане 25 евро, близо 50 лева. 

От "Спаси София" предлагат и промени в Наредбата за градския транспорт, позволяващи превозните документи и абонаментите за общинските паркинги да се добавят във виртуалните портфейли на смартфони, часовници, таблети.

Лидерът на "Спаси София" коментира и обвинението към младежите, подкарали трамвая. Според него то трябва да бъде за терористичен акт. 

Подробности чуйте в звуковия файл.

По публикацията работи: Александра Никова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Снимката е илюстративна

Протест срещу тежките камиони събра жителите на Нови Искър

Протест събра жителите на Нови Искър тази сутрин. Основното им искане е спре преминаването на тежкотоварни камиони през два жилищни квартала. Поводът за протеста е смъртта на жена, която беше ударена от тежкотоварен автомобил в центъра на града. Според протестиращите през центъра редовно преминават камиони и то в непосредствена близост и до училища, и до..

публикувано на 02.10.25 в 08:59

Склад в София се запали и рухна, засегнати са десетки коли

Необитаем склад изгоря в столичният квартал "Гоце Делчев" през изминалата нощ. Близо 20 автомобила които са в района пострадаха сред като части от сградата се срутиха в следствие на огъня. По данни на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" инцидентът е възникнал около половин час след полунощ. По първоначална..

публикувано на 02.10.25 в 08:47

От Столичната община предупреждават за интензивни валежи в четвъртък и петък

Столичната община информира, че в четвъртък и петък се очакват интензивни валежи и променлива метеорологична обстановка, особено във високите части на Витоша. Възможни са затруднения при придвижване по някои туристически пътеки заради паднали клони, предупреждават от общинската администрация на сайта си.  Оттам посочват, че екипи на Столичната община,..

публикувано на 01.10.25 в 18:13

Забавени държавни плащания за София поставят в риск инфраструктурни проекти

Забавени държавни плащания за София поставят в риск инфраструктурни проекти.  От Столичната община алармира за значителни забавяния в преводите на държавни средства по програмата за общинско финансиране, което застрашава разплащанията и реализацията на ключови инфраструктурни проекти в столицата. По данни на общината, към момента са одобрени 156..

публикувано на 01.10.25 в 15:50

Съд: Столичната община има право да премахне незаконни конструкции в Борисовата градина

Административният съд София-град с решение от 29.09.2025 г. отхвърли жалбите на да едно дружество и (ООД) и едноличен търговец срещу заповед на главния архитект за премахване на незаконно поставени конструкции – стоманобетонни фундаменти с метални чадъри в имот от парк "Борисова градина", използван дълги години като автокъща "Капитолия", съобщиха от..

публикувано на 01.10.25 в 14:01

Задържаха 42-годишен мъж в Перник за побой над детето си

42- годишен мъж е задържан в Перник заради побой на сина му. Инцидентът е станал в късния следобед вчера, а сигналът в полицията подало 15-годишното момче. Тийнейджърът е прегледан в болнично заведение, където е установено, че има лека телесна повреда, причинена в условията на домашно насилие. Бащата е задържан за до 24 часа с полицейска мярка...

публикувано на 01.10.25 в 13:24
Физкултурният салон на 100 ОУ

Новият физкултурен салон в столичното 100 ОУ "Найден Геров" стои заключен вече година и половина

Вече година и половина новият физкултурен салон на 100 Основно училище "Найден Геров" в столичния район "Сердика" стои заключен . "На този етап нямаме никаква информация кога точно би се случило да отворим физкултурния салон ". Това заяви пред БНР директорът на 100 Основно училище "Найден Геров" Росен Богомилов : "Година и половина стоим и..

публикувано на 01.10.25 в 11:44