16-годишен ученик e заплашил с нож и ограбил 17-годишен младеж в София. Извършителят е задържан от екипите на Пето РПУ в столицата.
Илия Кузманов - началник на Пето районно полицейско управление в София:
"Непълнолетно лице заплашва с нож също непълнолетно лице, след което отнема известна сума пари. В рамките на разпоредената специализирана полицейска операция във връзка с превенцията срещу престъпността територията е била наситена със служители, в следствие на което също постигаме бързо разкриване на извършителя. Става въпрос наистина за деца".
От полицейското управление отчитат намаление на уличните грабежи. В същото време се увеличават случаите, в които полицаите засичат непълнолетни извършители на подобни престъпления:
"Тревожна е тенденцията. Ценностната система е сериозно деградирала. Явно усилията трябва да бъдат насочени както от родителите, така и от училище. Разбира се, и от служителите на Министерството на вътрешните работи за по-засилена превенция в това отношение".
От полицията обясниха и за още един разкрит грабеж. При него е задържан човек, откраднал златни накити от възрастна жена.

В петък, темите от деня в предаването "Форум", коментира Пламен Димитров от Българско геополитическо дружество. Заедно с водещия Лъчезар Христов, се спряха на следните теми: - Зохран Мамдани – най-младият кмет в историята на Ню Йорк, първият мюсюлманин, леви послания и екип съставен само от жени. - След месеци на заплахи и пазарлъци изглежда, че..
Ученици от Природоматематическата гимназия "Христо Смирненски“ в Перник затвърдиха още повече усилията си в изграждането на по-пълноценен и здравословен живот за себе си и своите връстници. След като се обединиха в ученическа мрежа, чрез която достигнаха до други деца и подрастващи, за да развият знания и умения в областта на екологията,..
Готов е проектът за спортна площадка за практикуване на колоездене и ролкови спортове - пъмп трак площадка, която попада в обхвата на бъдещия парк в столичния квартал “Младост 3”. Столичната община публикува 3D визуализациите на проекта. Решението залага на модерен облик, със съвременни технологии и устойчиви материали, които да улесняват бъдещата..
Новата българска комедия "Рожден ден“ тръгва от днес, (7 ноември) в киносалоните в цялата страна. Ден преди първата среща на филма с публиката се проведе и официалната гала премиера на филма. На събитието присъстваха актьорският състав, екипът на продукцията и специални гости, които споделиха емоцията от вълнуващата история за доброто и..
През октомври, социологическа агенция "Тренд" публикува свое изследване, по поръчка на "24 часа" за нагласите на българите по отношение на свръхестествени явления и конспиративни теории. Данните от него сочат, че 34% от запитаните вярват, че съществува живот след смъртта, докато половината - 50% не споделят това убеждение. По-склонни да вярват..
На 10 ноември Френският културен институт организира събитие , което ще разказва за личността на Желю Желев. “Желю Желев е голяма фигура на Промяната в България и първият президент, който Франция познава и е много привързана към неговото морално отношение към политиката, освен това той бе една голяма личност, която свързваше българия и..
Администрацията на американския президент Доналд Тръмп намалява полетите от и до 40 летища в цялата страна с 4%. Ограничените полети постепенно ще бъдат увеличени на 10% до следващия петък, ако т.нар "shutdown” продължи, гласи спешно разпореждане на Федералната авиационна администрация. По време на този shutdown ръководителите въздушно..