Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нов концерт показва магията на филмовата музика на вечния Енио Мориконе и Нино Рота

В очакване на нов концерт с разширен репертоар, показващ магията на филмовата музика на вечния Енио Мориконе и Нино Рота. Новият спектакъл “Ennio Morricone & Nino Rota. Part II“ ще се състои на 27 септември 2025 г. в Зала 1 на НДК.

Вечните и най-любими знакови мелодии за всички поколения от „Кръстникът“, „Имало едно време в Америка“, „Добрият, лошият и злият“, „Амаркорд“, „Сладък живот“ и още повече позната музика ще чуем на сцената от прочутите солисти Нело Салца (тромпет), Лудовико Фулчи (пиано) и Сузана Ригачи (сопран), под диригентството на маестро Марчело Рота и отново оркестър Симфониета София.

Идеята за проекта е на световноизвестния диригент Марчело Рота, който ще застане на диригентския пулт в София за четвърти път в съботната септемврийска вечер. 

“Той е идейният вдъхновител на този проект. Знаете че Марчело Рота е един много известен диригент в целия свят. Той е диригентът на Андреа Бочели, във всичките му концерти по света. Той дирижира в “Ла Скала”, “Арена ди Верона” и във всички големи театри”, казва Иван Кюркчиев.

“Този концерт с филмова музика на Енио Мориконе и Нино Рота има огромен успех по целия свят и затова през януари във всички големи зали във Франция - в Марсилия, Лил, Ница има около 20 концерта”. 

Музиката ще бъде изпълнена от великолепните солисти работили дълго със самия Мориконе и записали музика за стотици филмови заглавия.
Чуйте повече в разговора на Лили Големинова в звуковия файл.
По публикацията работи: Елица Елефтерова-Иванова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Венеция Караманова

Детският радиохор представя традиционния си концерт в рамките на Дните на японската култура

Тази вечер от 19 часа в Аулата на Софийския университет "Св. Климент Охридски" Детският радиохор ще представи своя традиционен концерт в рамките на 36-ите Дни на японската култура в България. "Вече десетилетие и повече Детският хор на БНР участва в Дните на японската култура. В тези концерти, а и извън тях, ние показваме красотата на японската..

публикувано на 25.09.25 в 13:27

Отново в София: Музиката на Енио Мориконе и Нино Рота

На 27 септември в зала 1 на НДК, отново ще звучи музиката на Енио Мориконе и Нино Рота. Новият концерт с разширен репертоар "Ennio Morricone & Nino Rota. Part II" ще започне в 19.00 ч. На сцената ще излязат прочутите солисти Нело Салца (тромпет), Лудовико Фулчи (пиано) и Сузана Ригачи (сопран), под диригентството на маестро Марчело Рота и..

публикувано на 24.09.25 в 11:26

Оперната олимпиада “Опералия“ за първи път в България

След грандиозния успех на летния фестивал “Гала в София 2025” оперните звезди Соня Йончева и Пласидо Доминго ще се завърнат в българската столица, този път заедно с плеяда от оперни мениджъри и млади оперни певци от цялото земно кълбо. От 20-и до 26-и октомври най-престижният конкурс за изгряващи оперни звезди в света – “Опералия” , ще се..

публикувано на 18.09.25 в 10:51

Енрике Иглесиас пристига в София за ексклузивно шоу

Артистът с най-много кросоувър хитове в историята пристига отново в България за ексклузивно шоу – единствено на Балканите. Националният стадион "Васил Левски" ще се превърне в сцена за най-големите хитове на Енрике Иглесиас на 20 септември. С кариера, обхващаща близо три десетилетия и преминала през различни етапи и стилове, Енрике вкара..

публикувано на 17.09.25 в 10:56

Започна юбилейният 25-и международен майсторски клас на Райна Кабаиванска

Започна юбилейният 25-и международен майсторски клас на оперната дива Райна Кабаиванска, организиран от Нов Български Университет. Той отбеляза рекорден интерес – за участие се записаха 140 млади оперни певци от 30 държави. Ето кои са избраниците на Маестрата, след прослушването на 4-и септември на сцената на Софийската национална опера и балет:..

публикувано на 10.09.25 в 13:21

Американските пост-метъл-джаз авангардисти Kayo Dot с концерт в София на 4 септември

Американските пост-метъл-джаз авангардисти  Kayo Dot  ще открият  новия сезон на Зала "Сингълс" в НДК  на 4 септември 2025 г. Kayo Dot е не толкова група, колкото радикална сплав с над 20-годишна история в американската авангардна музика. Ръководен от композитора и мултиинструменталист Тоби Драйвър (познат преди това, през 90-те, като "злия гений" в..

публикувано на 02.09.25 в 10:41

С голям концерт на Биг бенда на НМА "Проф. Панчо Владигеров" откриват "Аполония"

С голям концерт на Биг бенда на НМА "Проф. Панчо Владигеров" под диригенството на Михаил Йосифов, и със специалното участие на Хилда Казасян и Васил Петров, на Амфитеатъра в Созопол се откриват Празниците на изкуствата „Аполония“ тази вечер.  До 6 септември Созопол става културната столица на България. На 5 сцени, над 500 участници ще представят..

публикувано на 29.08.25 в 08:51