Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Добар почетак за бугарске тенисерке на Вимблдону

| ажурирано 23.6.21. 18.49
Фотографија: БГНЕС

Бугарска тенисерка Цветана Пиронкова се без икаквих напора пласирала у друго коло квалификација за Вимблдон. Она је у 58 минута игре победила Американку Усуе Мајтане Арконада са 6:1, 6:0. Тиме је Пиронкова освојила 20 бодова за Светску ранг-листу на којој је тренутно на 103. позицији. Следећи меч Пиронкова игра против победнице меча између Мађарице Река-Лука Јани и Британке Наикте Бејнс.

Њен пример следиле су и наше тенисерке Викторија Томова и Елица Костова.

Викторија Томова је победила Ирене-Бурилло Ескорихуела из Шпаније са 6:2, 6:2. И њој припада 20 бодова за Светску ранг-листу на којој је тренутно на 105. позицији Следећа ривалка биће јој Американка Данијел Лао, која још није успела да се нађе међу првих 200 на Светској ранг-листи.

Елица Костова је била боља од Аустралијанке Дестани Ајаве и победила ју је са 6:4, 7:5 у 82 минута игре.

Више из ове категориjе

Петар Стојчев

Петар Стојчев у пројекту Oceans Seven остварио рекорд у „Тројној круни“

Бугарски пливач на отвореним водама Петар Стојчев постигао је изузетан успех и оборио рекорд у трци пливачке издржљивости познатој као „Тројна круна“ која укључује канал Каталина у Јужној Калифорнији, Ламанш и круг око Менхетна. Последњу..

објављено 11.6.24. 11.34
Григор Димитров

Григор Димитров међу 10 најбољих тенисера света

Григор Димитров задржао је десето место на данас објављеној АТP листи, док је код жена Викторија Томова напредовала шест места на најновијој WTA листи. Најбољи бугарски тенисер вратио се у Топ 10 најбољих тенисера света 1. априла о. г. Димитров је после..

објављено 10.6.24. 09.59

Фудбалери Бугарске играли нерешено с екипом Словеније

Фудбалска репрезентација Бугарске завршила је нерешено 1:1 пријатељску утакмицу против Словеније. Ово је шести узастопни меч бугарских фудбалера под руководством Илијана Илијева. Екипа Илијева остварила је пет нерешених резултата против Мађарске,..