Подкаст на српском

Бугарску ће на Играма у Паризу представљати 46 спортиста

У саставу бугарске делегације на Олимпијским играма у Паризу, које почињу 26. јула, биће укупно 46 такмичара, саопштио је Бугарски олимпијски комитет. На церемонији отварња Олимпијских игара, заставу наше делегације ће носити боксерка Станимира Петрова..

објављено 22.7.24. 11.53

Бугарску ће на Европским играма трансплантираних особа представљати 11 спортиста

Данас у Лисабону почиње Европско првенство трансплантираних и дијализираних особа. До 28. јула ће представници 28 земаља „славити“ победу живота над смрћу, јер једно „да“ можете да спасе осам људских живота. Трансплантирани учесници из целе..

објављено 21.7.24. 10.25

BALKAN RUN 2024 – маратон до највишег врха Старе планине

Планинска трка BALKAN RUN 2024. до врха Ботев на Старој планини и назад одржаће се ове недеље, 21. јула 2024. године, рутом дужине 41 километар са стартом/циљем у Карлову. Траса има укупну позитивну надморску висину од D+3280 м у самом срцу Националног..

објављено 21.7.24. 09.20

Варна домаћин међународног такмичења у вожњи дронова

Више од 75 пилота дронова из целог света одмериће снаге у близини варненске четврти Аспарухово, јавља БТА. Догађај DRON CUP VARNA FAI 2024. одржава се 20. и 21. јула, уз подршку општине Варна, у зони до спортских терена у локалном парку код Аспарухова...

објављено 20.7.24. 15.15

„Ботев Пловдив“ после ремија са „Марибором“ наставља у Лигу Европе

Освајач Купа Бугарске „Ботев Пловдив“ пласирао се у друго коло квалификација Лиге Европе после ремија 2:2 у гостима словеначком „Марибору.“ У првом мечу наши момци победили су с 2:1. Јан Репас је у 13. минуту постигао гол за домаћине. Млади..

објављено 19.7.24. 09.46

„Лудогорец“ ће у мечу другог кола Лиги шампиона играти против „Динамо Минск“

Фудбалери Лудогореца изгубили су као гости у реванш мечу Лиге шампиона од грузијског клуба „Динамо Батуми“ са 0:1, али су са укупним резултатом 3:2 успели да изборе пласман у друго коло квалификација Лиге. Наши момци добили су први меч који је игран..

објављено 18.7.24. 09.37

Председник наградио бугарске одбојкашице – европске шампионке из Брисела

Председник Румен Радев уричио је женској одбојкашкој репрезентацији Бугарске до 18 година Почасну плакету за изузетне заслуге и допринос развоју бугарског спорта и освајање првог места на Европском првенству у одбојци за жене до 18 година...

објављено 17.7.24. 11.53
Јоана Георгијева

После укидања казне, Јоана Георгијева ће представљати Бугарску на ОИ у Паризу

Суд за спортску арбитражу у Лозани (CAS) поништио је бугарској кајакашици Јоани Георгијевој казну. Подсетимо да је Георгијева била привремено суспендована од почетка јуна о.г. због кршења антидопинг правила јер није била доступна за тестирање у децембру..

објављено 16.7.24. 16.48

„Ботев Пловдив“ као домаћин савладао трофејни „Марибор“

ФК „Ботев Пловдив“ је на свом терену савладао „Марибор“ резултатом 2:1 у утакмици првог кола квалификација Лиге Европе. Први гол за домаћине је у 9. минуту дао Антони Уџа, а Пијус Ширвис је, после грешке голмана, у 19. минуту изједначио. После..

објављено 12.7.24. 09.03

Пловдив домаћин два светска прванства у кајаку и кануу

Веслачки канал у Пловдиву домаћин је два Светска првенства у кајаку и кануу, саопштили су организатори. На првом шампионату од 12. до 14. јула учествоваће више од 300 ветерана из 37 земаља, а недељу дана касније, од 17. до 21. јула, одржаће се Светско..