Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Бугарска и Румунија играле нерешено у пријатељској фудбалској утакмици

Фотографија: БТА

Бугарска и Румунија одиграле су пријатељски меч који је завршен нерешено – резултатом 0:0. Утакмица је одиграна пред 20.000 гледалаца на стадиону Стеауа у Букурешту. Голман Иван Дјулгеров постао је херој бугарске репрезентације након што је на почетку другог полувремена одбранио пенал. Тако бугарска репрезентација није забележила ниједан пораз под вођством новог селектора Илијана Илијева. На челу са Илијевим, бугарски репрезентативци су одиграли укупно 5 утакмица, од којих 4 са нерешеним резултатом. Румунија је међу финалистима ЕВРА 2024. у Немачкој, али су се Бугари достојанствено носили са домаћином, а у другом полувремену чак су имали добре прилике да постигну гол.

Румуни ће 7. јуна одиграти пријатељску утакмицу против Лихтенштајна, након чега одлазе у Немачку на Европско првенство 2024. Бугари ће 8. јуна гостовати селекцији Словеније која такође игра контролну утакмицу пре одласка у финале у Немачкој.

Више из ове категориjе

Викторија Томова

Викторија Томова изборила пласман у друго коло турнира у Бод Хомбургу

Најбоља бугарска тенисерка Викторија Томова почела је победом учешће на турниру на трави у немачком граду Бад Хомборгу, с наградним фондом од преко 802.000 евра. Бугарка која је успешно прошла квалификације савладала је са 6:1, 6:3 представницу..

објављено 24.6.24. 08.42

Викторија Томова остварила рекордан пласман у својој тениској каријери

Први рекет Бугарске у женском тенису, Викторија Томова, остварила је висок пласман у каријери. На ажурираној WTA ранг-листи попела се на 63. место са 1.035 поена. Најбољи пласман Томове до сада је била 64. позиција од 5. фебруара ове године. Томова је..

објављено 17.6.24. 13.23
Весела Лечева (у средини)

Бугарска ће бити домаћин Евро 2026. у спортском стрељаштву

Бугарска ће у складу с одлуком Европске стрељачке конфедерације 2026. године бити домаћин Европског првенства у спортском стрељаштву за старосне групе до 16, 18 и 21 г, које ће се организовати у Бургасу. „Домаћинство ће нашим младим такмичарима..