Акциите стават по-оскъдни в САЩ за първи път от започването на бичия тренд, тъй като компаниите намалиха предлагането на акции до най-ниските нива от 2006 година насам, а обратните изкупувания на акции растат с на-бързото темпо от 4 години насам, пише Bloomberg.
Компании като Амген, Хюлет-Пакард и още 1971 дружества в САЩ са изкупили обратно свои акции за 397 млрд. долара през последната година, докато в същото време са емитирали само 169 млрд. долара в акции. Комбинацията от двете намалява делителя на индекса Standard & Poor`s 500, количеството от издадени акции, с 0.6% през последното тримесечие – първият спад от март 2009 година.
Намаляващото предлагане подкрепя цените и показва, че пазарните оценки са толкова ниски, че мениджърите предпочитат да изкупуват обратно акциите на компаниите, които управляват, вместо да харчат парите им за разширяване на дейността. Мечките смятат, че намаляващите перспективи за растеж ще ограничат печалбите и ще възпрат инвеститорите, които изтеглиха средства от фондове, инвестиращи в акции, за осми пореден месец през декември. Това е най-дългият период от поне две десетилетия.
„Имайки понижаващ се обем емитирани акции и стартирайки от относително песимистична точка, обикновено е много добра среда в дългосрочен план”, казва Лейтън Спар, който управлява 325 млрд. долара в Columbia Management. “Това ти дава известни надежди, че пазарните оценки може би са ударили дъното.”
Индексът S&P 500 се търгува на 13.6 пъти печалбата на компаниите, включени в него, което е понижение от 15.2 пъти година по-рано и с 19% под средните нива от 1960 година насам. Индексът се понижи с 0.04 точки през миналата година, най-малкото му годишно изменение от 1947 година, благодарение на ръст от 11% през последното тримесечие. През тази година S&P 500 вече добави 2.5% към стойността си.
Емисиите на акции в САЩ се понижиха с 8% през 2011 година, тъй като лихвените нива са рекордно ниски и подтикват компаниите към облигационни емисии, вместо емисии на акции. Продажбите на корпоративен дълг нараснаха с 3.2% до 800 млрд. долара, надхвърляйки предлаганията на акции с най-голямата разлика от 2008 година насам.
Подновените разпродажби на акции на Дойче банк през последните 24 часа провокират солиден спад на европейските фондови борси през последния септемврийски ден на търговия. Напрежението около водещия немския кредитор се засили отново през вчерашната търговия на "Уолстрийт" след информации, че големи клиенти на банката в лицето на няколко хедж..
Неколцина клиенти на Дойче банк, сред които няколко големи и влиятелни хедж фондове, са започнали да изтеглят милиарди долари от банката на фона на опасенията за нейната стабилност и на техните експозиции в кредитната институция, съобщават източници, близки до клиенти на банката, цитирани от "Уолстрийт Джърнъл" и от агенция "Блумбърг". Редица..
Американските индекси се понижиха заради нарастващите опасения, че неволите на Дойче банк ще повлекат световния финансов сектор. Вчера той беше основният губещ на Уолстрийт с намаление от 1,5% след репортаж на "Блумбърг", показал, че някои от клиентите на Дойче банк са вече разтревожени. Във Великобритания FTSE 100 напредна с 1%. Начело..
Доходността по 10-годишните американски облигации падна с 2.4 базови пункта до 1.548%, докато тази по 2-годишните книжа слезе с 3.4 базови пункта до 0.722%. Rates Last Change Range UST 10 years 1.560 -0.012 1.541-1.600..
Американските индекси най-сетне отчетоха широки печалби, подпомогнати от споразумението за производството на ОПЕК. Стандард енд Пуърс скочи с 0.5% до 2171.37, като начело на растежа беше енергийният сектор, който нарасна с 4.3%. Европейските индекси нараснаха при по-добре представилия се банков сектор, който изглежда се успокои след..