По-рано през изминалата седмица данните от Министерството на търговията на САЩ показаха забавяне на ръста на продажбите на дребно през януари. Но доклад в петък, до който се е "добрала" агенция Блумбърг, разкри потенциално тревожен икономически индикатор: Доста по-малко купувачи влизат в Wal-Mart.
"Продажбите са пълна катастрофа", пише Джери Мъри, което е вицепрезидент на най-голямата в света верига магазини, в своето съобщение, получено от Блумбърг. Мъри пише, че февруари е най-бавният старт за търговията на дребно, който той е виждал през последните седем години.
Новината е друг тревожен сигнал, че краят на "данъчната ваканция" за осигуровките на трудещите се от 1-ви януари принуди много американци да свият своите харчове. Премахването на понижението на осигурителните данъци в САЩ (които бяха в сила от управлението на президента Буш Младши насам) е довело до повишение на данъците с около 1000 долара за на работещите с годишен доход от 50 000 долара, посочват изчисления на Центъра за данъчна политика. Според информация публикувана в "Ню Йорк Таймс" преди време, последиците от вдигането на осигурителните данъци ще засегнат най-силно американците с най-ниските заплати. А имено тези американци наистина са най-склонни да пазаруват в такива големи магазини като Wal-Mart.
Новината на Блумбърг за "катастрофалните продажби" през февруари на световната верига магазини, доведе в края на петъчната търговия до рязък спад на акциите на компанията, които приключиха със спад от над 2% на търговията на Уол Стийт. Според анализатори много слабите продажби на Wal-Mart са сигнал, че потребителите не са готови да продължат със своите добри покупки, които бяха в сила от последните месеци на 2012-а, както се надяват инвеститорите. Това от своя страна може да парира част от добрия риск-апетит на пазарите на акции от началото на годината и да даде мотив за толкова чаканата низходяща корекция на фондовите борси.
Подновените разпродажби на акции на Дойче банк през последните 24 часа провокират солиден спад на европейските фондови борси през последния септемврийски ден на търговия. Напрежението около водещия немския кредитор се засили отново през вчерашната търговия на "Уолстрийт" след информации, че големи клиенти на банката в лицето на няколко хедж..
Неколцина клиенти на Дойче банк, сред които няколко големи и влиятелни хедж фондове, са започнали да изтеглят милиарди долари от банката на фона на опасенията за нейната стабилност и на техните експозиции в кредитната институция, съобщават източници, близки до клиенти на банката, цитирани от "Уолстрийт Джърнъл" и от агенция "Блумбърг". Редица..
Американските индекси се понижиха заради нарастващите опасения, че неволите на Дойче банк ще повлекат световния финансов сектор. Вчера той беше основният губещ на Уолстрийт с намаление от 1,5% след репортаж на "Блумбърг", показал, че някои от клиентите на Дойче банк са вече разтревожени. Във Великобритания FTSE 100 напредна с 1%. Начело..
Доходността по 10-годишните американски облигации падна с 2.4 базови пункта до 1.548%, докато тази по 2-годишните книжа слезе с 3.4 базови пункта до 0.722%. Rates Last Change Range UST 10 years 1.560 -0.012 1.541-1.600..
Американските индекси най-сетне отчетоха широки печалби, подпомогнати от споразумението за производството на ОПЕК. Стандард енд Пуърс скочи с 0.5% до 2171.37, като начело на растежа беше енергийният сектор, който нарасна с 4.3%. Европейските индекси нараснаха при по-добре представилия се банков сектор, който изглежда се успокои след..