Рублата изгуби над 11% спрямо долара, реализирайки най-големия си еднодневен спад от 1998-а насам, преди да възвърне част от загубите поради възстановяването на цената на петрола. Падащите цени на петрола са заплаха за руската икономика, тъй като износът на петрол и газ е сред основните източници на приходи за Русия.
Последно доларът бе на печалба от 3,85% спрямо рублата до 71,93 рубли.
Доларът поевтиня спрямо останалите основни валути във вторник заради очаквания, че Фед ще приеме предпазлив тон относно паричната политика, докато спадът в цената на петрола тласна руската рубла до нови дъна и подкрепи безопасната йена.Търговците прибраха печалбите си от доларовите позиции, очаквайки Фед да запази меката си позиция относно увеличението на лихвените проценти след края на заседанието си, отчасти в отговор на по-ниските цени на петрола.
Очакванията, че Фед ще запази фразата “продължителен период от време” в изявлението си относно увеличението на лихвените проценти се отрази негативно върху долара, тъй като се очаква по-високите лихвени проценти да подкрепят щатската валута, привличайки инвестиционни потоци към САЩ.
Спадът в цената на петрола до ново 5 и половина годишно дъно остави търговците притеснени относно световната икономика и тласна долара до около едномесечно дъно спрямо безопасната йена.
Еврото бе на печалба от 0,6% до 1,2500 долара, оставайки близо до над 3-седмичния връх на 1,2569. Доларът последно бе на загуба от 0,62% спрямо франка на 0,9606, оставайки близо до 3-седмичното дъно на 0,9555.Щатската валута бе на загуба от 1,04% спрямо йената на 116,81, задържайки се близо до дъното за сесията на 115,58, което е и най-ниската му стойност от 17-и ноември досега.
GBP/USD През последните три месеца двойката се търгува в рейнджа между 1,28 и 1,35 като на няколко пъти бяха атакувани въпросните нива, но не бяха преодолени. Сега е поредната атака, този път в посока надолу към подкрепата при 1,28. Подкрепа е рекордното дъно на 1,28, което засега спира спада. Пробив надолу лесно може да отиде до 1,20...
- Долара се стабилизира след данни от САЩ подкрепящи повишение на лихвите - Акциите от финансовия сектор под напрежение - Индекса на потребителските цени в Япония с шести пореден месец на спад - Фабричната активност в Китай се повиши незначително през септември Финалната оценка за БВП на САЩ през второто..
- Петролът се изстреля нагоре - Акциите на енергийните компании – начело на растежа на финансовите пазари - Доларовият индекс се понижи за четвърти пореден ден, но и йената пада ОПЕК прие предварително споразумение, според което ще намалее производството за първи път след осем години до нива между 32,5 и 33..
- Петролът се търгува около 45 долара за барел преди дискусиите днес в Алжир - Потребителското доверие в САЩ достигна най-високи стойности за последните девет години - Рали на долара след президентските дебати Иран отхвърли предложението да замрази сегашното си производство на нива от 3.6 милиона барела на ден и вместо това..
Мексиканското песо поскъпна рязко през днешната азиатска търговия, тъй като инвеститорите на финансовите пазари прецениха, че Хилари Клинтън се е представила по-добре от Доналд Тръмп на проведения в ранните часове на деня първи телевизионен президентски дебат в САЩ. Точно преди седмица мексиканската валута се обезцени до рекордни исторически дъна..