Дали в мола, в хипермаркета или на пазара повечето от българските потребители търсят българското производство. Храната, обувките и облеклото са стоките, за които не биха направили компромис:
Вече нищо не е ясно като качество. За всички предпочитам да купувам българско, не само за децата. Понякога попадам на неща, които имат много добро качество, друг път има случаи, в които веднага нещо се разваля - споделя потребител на бълагсрки стоки.
Председателят на Българската търговско-промишлена палата (БТПП) Цветан Симеонов се обяви против това, българските стоки да имат свое запазено място в големите търговски вериги. В интервю за предаването "Преди всички" по програма "Хоризонт" обаче той посочи, че българските производители не трябва да се отказват да се борят за присъствието си по щандовете на хипермаркетите, защото това ще им отвори по-големи възможности:
Веригите са известни по цял свят с това, че натискат много цените на производителите надолу, но те имат и тази роля в обществото, че приучават липсата на предприемачески умения. Може десетки примери да се дадат от български производители, които благодарение на влизането във веригите, получават един асфалтиран път и за много други пазари и в Европейския съюз, и в други страни.
Председателят на палатата призова и за по-стриктен граничен контрол върху вносните стоки като защита срещу нелоялната конкуренция, която търпи българското производство.
В Ренсбург, Германия на вчерашните избори 481 наши сънародници са упражнили правото си на вот. Това съобщи пред БНР д -р Антоанета Тончева, доброволец и член на избирателна комисия. ПП-ДБ печели най-много гласове в Германия Над 146 000 души са гласували в чужбина "Имахме и машинно гласуване, и с хартиени бюлетини. Валидните гласове са..
Общинската избирателна комисия в Стара Загора е освободила член на Секционна избирателна комисия в града заради несъвместимост. В мъглижкото село Юлиево след сигнал от един от кандидатите за кметове в джипа на съпругата на негов конкурент бяха открити избирателни списъци. След подаден сигнал от една от политическите партии, че съпругата на кандидат..
ЦИК ще извърши проверка на всички регистрирани за участие в изборите за общински съветници и за кметове кандидати дали отговарят на изискванията. Това ще се случи до 10 часа на 28 ми септември, ден преди началото на предизборната кампания. Говорителят на ЦИК Росица Матева обясни, че ще се проверява и дали кандидатите нямат влязла в сила санкция за..
Властите трябва да работят по-активно за отстраняване на купения вот и да подобрят правната рамка за провеждане на предизборна кампания, заяви в интервю за БНР Нина Суомалайнен, ръководител на мисията от наблюдатели от Службата за демократични институции и права на човека на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа. Според..
В област Ловеч на предстоящите на 14 ноември избори за президент и вицепрезидент и народни представители в 176 от общи сформираните 269 секции ще се гласува машинно. Това стана ясно на проведената днес работна среща, свикана от областния управител на Ловеч Светослав Славчев, с участието на директора на ОДМВР – Ловеч Станислав Великов и председателя на..
Гласуване по настоящ адрес в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване на избиратели с увреждания в изборите на 27 октомври 2024 г.
Кой има право да гласува в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване с хартиена бюлетина в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване с машина в изборите на 27 октомври 2024 г.
Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69
Тел: + 359 2 9708810
Факс: + 359 2 9733769
E-mail: office@cem.bg
www.cem.bg
Българско национално радио © 2020. Всички права са запазени.